Telewizja Polsat w konkursie dotyczącym wolnego miejsca w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej zaproponowała kanał W24. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wcześniej nie zgłosiła tej samej stacji jako kandydatki do MUX-8. W ramach MUX-4 trwa natomiast eksperymentalna emisja kanału Wydarzenia 24.
Konsultanci Play telefonują do klientów przejętej sieci kablowej UPC Polska. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, proponują im między innymi migrację do Play. Wiąże się ona przeważnie z wymianą routerów i nieco wyższymi opłatami. W zamian abonenci otrzymują trochę szybszy internet.
Według badania Mediapanelu, w sierpniu serwis streamingowy Sweet.TV zajął 8 miejsce w Polsce, wyprzedzając m.in. Polsat Box Go i SkyShowtime pod względem udziału w czasie oglądania. Klaudia Łyczko-Kuta, executive director i country manager platformy informuje Wirtualnemedia.pl, że w tym okresie największą popularnością cieszyły się stacje oferowane na zasadzie must carry, must offer i TVN24.
Cztery transpondery Polsat Box opuściły wysłużonego satelitę Hot Bird 13B i teraz są dostępne na nowym Hot Birdzie 13G. Na większości terytorium Polski jakość i moc sygnału poprawiły się. W gorszej sytuacji są przedstawiciele Polonii, którzy korzystają z oferty polskiej platformy cyfrowej na Półwyspie Iberyjskim czy Bliskim Wschodzie.
Posiadacze telewizorów LG z systemem operacyjnym WebOS mogą korzystać z 1277 aplikacji. To nieco więcej niż w przypadku Tizena od Samsunga i znacznie mniej niż na urządzeniach z Android TV lub Google TV, które oferują na przykład Sony i Philips czy Xiaomi. Najpopularniejsze aplikacje do streamingu działają na wszystkich popularnych systemach.
W najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje prawie 60 osób pracujących obecnie lub wcześniej w mediach. Wśród nich są znane wszystkim nazwiska, jak Bogusław Wołoszański, autor słynnych "Sensacji XX wieku" czy Tomasz Zimoch, były dziennikarz sportowy Polskiego Radia. Na listach znaleźć też można publicystów, m.in. Agatę Diduszko-Zyglewską, Jacka Dehnela czy Piotra Gadzinowskiego.
Od kilku tygodni prowadzący "Wiadomości", "Panoramę" czy "Teleexpress" witają widzów nie w Telewizji Polskiej, tylko w polskiej telewizji. Skąd to wprowadzenie? - Prezentujemy polski punkt widzenia i bronimy polskiej racji stanu - mówi nam jeden z dziennikarzy, który w ten sposób wita widzów Telewizji Polskiej.
Do Krajowego Rejestru Sądowego wpisano cztery nowe spółki zależne Agory, które mają odpowiadać m.in. za zarządzanie „Gazetą Wyborczą”, pionem Gazeta.pl oraz wydawnictwem książkowo-płytowym.
Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w sierpniu br. było TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja TV Republika, a najwięcej straciło TVN24 BiS - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Polsat, TVP i TVN startują z jesiennymi ramówkami, w których wprowadzają na swoje anteny nowe produkcje, premierowe odcinki sprawdzonych seriali i formatów czy też odświeżają pozycje znane widzom od lat. - Ze wszystkich analizowanych anten dawnej grupy B4 to Polsat ma największą szansę na wzrost udziału w widowni - ze względu na wzbogacenie oferty do grupy, która telewizję ogląda dziś najbardziej epizodycznie - uważa Katarzyna Baczyńska z One House.
W ostatnich miesiącach z TVN pożegnało się kilka znanych twarzy, inne straciły swoje dotychczasowe programy, ale pozostają związane ze stacją. To efekt zmian, które wprowadza Lidia Kazen, od ponad roku dyrektorka kanału TVN.
Prezydent podpisał zmiany w ustawie o obronie Ojczyzny, w myśl których zakazane ma być fotografowanie obiektów ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa lub obronności, w tym niektórych mostów, dróg, ale także obiektów Narodowego Banku Polskiego czy Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykroczenie będzie karane grzywną, aresztem lub konfiskatą sprzętu fotograficznego. - To będzie martwy przepis. Nie wierzę, żeby był realnie wykorzystywany przeciwko komukolwiek - uważa jednak Patryk Słowik.
Sąd drugiej instancji oddalił apelację spółki TVN w procesie, jaki w imieniu Roberta Jałochy, byłego reportera TVN24 i „Faktów” TVN, wytoczył stacji inspektor pracy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To oznacza, że firma zatrudniając go przez cztery lata na umowie o dzieło, obchodziła prawo pracy. Wygrana oznacza, że dziennikarz ma otwartą drogę do zażądania wypłacenia zaległych składek. Wyrok jest prawomocny. - Nie czuję radości, raczej jestem rozczarowany tym, że musiałem przez to przechodzić - powiedział nam Jałocha.
W pierwszym półroczu 2023 roku w związku z nieuiszczoną opłatą abonamentową za używanie odbiornika radiowego lub telewizyjnego wszczęto postępowanie egzekucyjne na podstawie 5 958 tytułów wykonawczych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku w wyniku działań Poczty Polskiej problemy miało prawie pięć razy więcej osób.
W lipcu najczęściej cytowanym medium w Polsce była "Rzeczpospolita", na której informacje powoływano się 3184 razy - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. W tym rankingu Wirtualnemedia.pl odnotowały wzrost o dwie pozycje, wyprzedzając TVP Info i portal Pudelek.pl.
Po dwunastu latach z Radiem ZET żegna się Kamil Nosel - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W piątek rusza tymczasem jesienna ramówka Radia ZET. Zmiany obejmą m.in. pasmo poranne „Dzień dobry bardzo”, które prowadzić będzie nadal Marek Starybrat. W nowym sezonie dołączą do niego Kamil Baleja i Bartosz Gajda.
Cyfrowy Polsat i Polkomtel chcą zarejestrować nie tylko znaki słowne Polsat Box+, Polsat Box Plus, ale także Polsat+ i Polsat Plus. Stosowne wnioski wpłynęły do Urzędu Patentowego RP. - Rejestrujemy wiele różnych nazw i znaków, ale to nie oznacza, że ze wszystkich będziemy korzystać w naszej działalności - mówi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowy Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk.
Kontrolny pakiet akcji spółki wydającej m.in. „Rzeczpospolitą” od holdingu Grzegorza Hajdarowicza kupił podmiot powiązany z koncernem George'a Sorosa. Agencja Bloomberg zwróciła uwagę, że Hajdarowicz niejednokrotnie narzekał na polityczną presję wywieraną na rynek mediów. - „Rzeczpospolita” z pewnością odegra pewną rolę w kampanii wyborczej, jednak nie jest to „gazeta masowa”, trafia „do swoich” i PiS-owi w tym kontekście krzywdy nie zrobi - ocenia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl medioznawca prof. Maciej Mrozowski. Dodaje też, iż nie spodziewa się zmiany redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.
Tegoroczną edycję Top of the Top Sopot Festival oglądało średnio 1,16 mln widzów, o 170 tys. mniej niż odsłonę widowiska sprzed roku, ale wzrósł udział w grupie komercyjnej - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. TVN w czasie nadawania imprezy był liderem rynku telewizyjnego.
Stworzył dwa mocne telewizyjne duety: z Dorotą Wellman i Szymonem Hołownią. Od lat wygłupia się w porannym programie, ale potrafi też poważnie rozmawiać. - Gdyby uruchomić dziś kanał Marcin Prokop TV, to miałby on tak liczne grono odbiorców, że sukces byłby murowany - przewiduje Barbara Bilińska, była wiceszefowa TVP2. - To nie jest facet, który zakłada maskę i udaje dowcipnego dziennikarza, a gdy kamery są wyłączone, staje się śmiertelnie poważny i obrażony na cały świat - dodaje Leszek Kumański, który współpracował z Marcinem Prokopem.