Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych we wrześniu br. było TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogła Telewizja wPolsce.pl, a najwięcej straciło TVN24 BiS - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że wolne miejsce w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej zajmie informacyjny kanał W24, zgłoszony przez Telewizję Polsat. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, KRRiT rekomenduje, żeby nie przedłużać decyzji rezerwacyjnej dotyczącej MUX-4. Miałyby tam trafić niekodowane kanały.
Ruszyła emisja multipleksu DAB+ Polskiego Radia z czterech nowych obiektów. Są to: Jelenia Góra (Śnieżne Kotły), Rabka (Góra Luboń Wielki), Trzebnica (Góra Farna) i Zakopane (Gubałówka). Tym samym rozpoczął się opóźniony proces poszerzenia MUX nadawcy publicznego.
Jeśli Polak chce mieć dostęp do wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych z filmami, serialami, dokumentami, sportem i kanałami telewizyjnymi, to musi wydawać 428,95 zł miesięcznie. Z analizy portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że rocznie to ponad 5 147 zł. Oszczędności są możliwe, jeśli niektóre usługi opłacimy na 12 miesięcy „z góry” lub skorzystamy z ofert łączonych.
W Rzeszowie po raz 23. zebrali się praktycy i naukowcy zajmujący się public relations i komunikacją społeczną. Podczas dwudniowej konferencji rozmawiano o budowaniu marek w przestrzeni cyfrowej, komunikacji kryzysowej czy influencer marketingu. Oto najciekawsze trendy omawiany z rzeszowskiej sceny.
Po niemal trzech miesiącach poszukiwań Ringier Axel Springer Polska ogłosił, że nowym redaktorem naczelnym dziennika „Fakt” zostanie Michał Wodziński, który w dzienniku pracował do 2015 r. - Redakcja była zaskoczona tą decyzją - mówi nam pracownik “Faktu”. - Ta nominacja to dowód na to jak ważne jest przenoszenie tabloidu do internetu - ocenia Bogusław Chrabota, szef „Rzeczpospolitej”.
Anna Paluszek, dyrektorka programowa Radia SuperNova, oraz Paweł Wiszniewski, dyrektor muzyczny stacji, po ponad dwóch dekadach pracy odchodzą z Grupy Radiowej Time. Zastąpią ich szefowie z Radia Eska Olgierd Wojtkowiak i Paweł Karpiński – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Telewizja Polsat zrezygnowała z miejsca dla kanału W24 w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, na razie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie wpłynął żaden wniosek dotyczący emisji w ósmym multipleksie. Do wzięcia udziału w konkursie przygotowuje się dopiero Red Carpet Media Group.
Obecnie większość serwisów streamingowych z kanałami linearnymi, a także sieci kablowe i platformy cyfrowe oferują funkcję catch up TV. Dzięki niej można cofnąć poszczególne stacje nawet do tygodnia. Nie jest to możliwe w przypadku wszystkich kanałów, co dostawcy usług w rozmowie z Wirtualnemedia.pl najczęściej tłumaczą „względami licencyjnymi”.
Od początku ub.r. Lidl Polska zmniejszył nakłady swoich drukowanych gazetek reklamowych o kilkadziesiąt proc. W sklepach w dużych miastach nie dystrybuuje już gazetek z ofertą produktów przemysłowych. - W trosce o środowisko, promujemy gazetki elektroniczne - podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej i CSR w firmie.
Ma swój styl rządzenia, ale nikt nie może rozgryźć go do końca poza gronem najbliższych współpracowników– tak mówią o Mateuszu Matyszkowiczu jego podwładni w TVP. Gdy rok temu obejmował stanowisko prezesa Telewizji Polskiej, powszechne było wątpienie, że coś w niej zmieni. - I rzeczywiście niewiele zmienił, przynajmniej jeśli chodzi o informację - mówi nam były prezes TVP, Robert Kwiatkowski. - Gdybym miał coś znaleźć, za co można by pochwalić Matyszkowicza, to historyczne seriale i coraz więcej kultury na antenach. Reszta jest bez zmian, kurs Kurskiego utrzymany - mówi nam z kolei inny były prezes nadawcy, Janusz Daszczyński.
Za dwa-trzy miesiące setki tysięcy gospodarstw domowych może stracić dostęp go głównych kanałów Telewizji Polskiej. Wówczas powinno dojść do zmiany standardu MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC. Choć czasu zostało niewiele, to Centrum Informacji TVP wyjaśnia Wirtualnemedia.pl, że prace nad kampanią informacyjną w tej sprawie dopiero trwają.
Regularnie prowadzimy dialog z pracownikami na istotne dla nich tematy, zaś charakter współpracy z pracownikami bądź współpracownikami jest zdefiniowany prawnie i wynika z charakterystyki powierzanych zadań i sposobu ich wykonywania - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery. Nadawca podkreśla, że w br. zaoferował pracownikom podwyżki o 8 proc., „co było wyjątkowe w skali rynku”.
Do 16 października abonenci platformy cyfrowej Canal+ i sieci kablowych, m.in. Vectra, Multimedia Polska, UPC Polska / Play i Toya z najtańszymi pakietami, uzyskali dostęp do TVN24 i TVN24 BiS. Na promocyjne odkodowanie kanałów informacyjnych TVN Warner Bros. Discovery dla wszystkich abonentów nie zdecydował się Polsat Box.
Play, który przejął sieć kablową UPC Polska proponuje dotychczasowym abonentom tego operatora nie tylko wymianę routerów, ale także dekoderów. Biuro prasowe firmy zapewnia Wirtualnemedia.pl, że to dobrowolna oferta, a urządzenia Play są nowocześniejsze.
Jest mentorem biznesu, trenerem sprzedaży i ekspertem od rozwoju osobistego. Codziennie tysiące ludzi wstaje o godz. 5.55, żeby posłuchać, jak mogą zmienić swoje życie. Zaczynał od kopania rowów w Niemczech, stworzył własny biznes, potem zbankrutował, teraz ma firmę szkoleniową, która przynosi milionowe obroty. - Poranne transmisje na żywo są dla mnie o wiele więcej niż tylko sposobem na dzielenie się wiedzą, są misją. Co mi to daje? Satysfakcję z faktu, że docieram do dużej liczby ludzi i wywieram pozytywny wpływ na ich życie. Moim celem jest pomóc każdemu i uczynić z jego życia arcydzieło - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Fryderyk Karzełek.
„Wiadomości” TVP1 w tym roku nieco chętniej oglądają kobiety niż mężczyźni. Wśród widowni dominują osoby starsze, emeryci i mieszkańcy wsi. Zauważalny jest wzrost udziału osób o wysokich dochodach - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.
- PiS ciągle ma na swojej politycznej agendzie kwestię podporządkowania sobie niezależnych mediów. Politycy obecnego władzy przyznają to wprost w nieoficjalnych rozmowach. Ten plan jest aktualny - mówi Wirtualnemedia.pl Radomir Wit, dziennikarz polityczny TVN24. W rozmowie opowiada o pracy w Sejmie, swoim programie telewizyjnym, książce, którą napisał oraz aktywności na TikToku.
Trwa pierwsza kampania wyborcza, w której politycy i partie mają do dyspozycji narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji, pozwalającej na imitowanie głosów, zdjęć i materiałów wideo. Są jednak poważne wątpliwości - czy jako społeczeństwo jesteśmy gotowi na odbiór tak generowanych przekazów? Co z wiarygodnością i potężnym ryzykiem manipulacji ocierających się o jawne kłamstwa?
W ostatnich miesiącach kolejne grupy abonentów sieci kablowych Vectra i Multimedia Polska otrzymały informację o podwyżkach w związku z tak zwaną klauzulą waloryzacyjną. Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że na firmy wpłynęło ponad 200 skarg do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.