Największa platforma streamingowa na świecie najpierw zrewolucjonizowała rynek seriali publikacja całych sezonów na raz, a teraz może się zacząć z tego modelu wycofywać - twierdzą źródła amerykańskiego newslettera Puck News. Czy to koniec "binge-watchngu" na Netfliksie?
W sierpniu Disney+, Prime Video i CDA Premium miały po kilkaset tys. polskich użytkowników mniej niż miesiąc wcześniej, natomiast wraz ze startem nowego sezonu piłkarskiego duży wzrost osiągnęła Viaplay. Zdecydowanie na czele jest Netflix - ma prawie trzykrotnie odwiedzających więcej niż drugi w zestawieniu HBO Max, a każdy internauta średnio spędza na platformie ok. sześciu godzin.
Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w sierpniu br. było TVN24, ale stację dogania TVP Info. Największym wzrostem pochwalić się mogła nowa stacja Wydarzenia24 (która względem Superstacji zanotowała wzrost o 1750 proc.). Zerowy udział zanotowała nowa stacja News24 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Grupa Telewizji Polskiej w 2016 roku - roku, w którym prezesem publicznego nadawcy został Jacek Kurski - miała 29,4 proc. udziału w rynku telewizyjnym po dużych spadkach względem poprzednich lat. W 2021 roku było to 28,3 proc. - Spadki widowni w ostatnich miesiącach czy latach zarówno TVP1 jak i TVP2 są mniejsze niż ich bezpośredniej konkurencji z tzw. „wielkiej czwórki”, ale musimy pamiętać, że dotyczy to przede wszystkim tych najszerszych grup docelowych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Niepsuj, buying director w MullenLowe MediaHub.
Przez lipiec i sierpień Radio Nowy Świat zyskało i patronów i miesięcznych wpłat. Najbardziej w ciągu ostatniego tygodnia, gdy stacja uruchomiła nową wersję swojej aplikacji. Za to Radiu 357 w tym okresie ubyło nie tylko patronów, ale i deklarowanych przez nich kwot. Rozgłośnia powalczy o nowych słuchaczy jesienną ramówką, która ma ruszyć 24 września. Do grona prowadzących audycje dołącza tam Edyta Bartosiewicz.
W zeszłym kwartale CDA Premium pierwszy raz zanotowało spadek sprzedanych subskrypcji, odkąd rok temu wprowadziło szersze pakiety ze stacjami telewizyjnymi. Jako jedyna z czołowych platform VoD nie oferuje wielu autorskich treści. Czy w warunkach rosnącej konkurencji ze strony globalnych witryn i nadawców telewizyjnych osiągnęło już swój biznesowy szczyt?
W najbliższych latach planujemy pogłębienie współpracy międzynarodowej, przede wszystkim w ramach Trójkąta Lubelskiego - zapowiedział w czwartek podczas zorganizowanej przez Centrum Kultury i Historii (CKiH) Telewizji Polskiej konferencji prasowej prezes zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz.
Pozycję lidera oglądalności rynku telewizyjnego w wakacje 2022 roku wśród wszystkich widzów zajęła TVP1. W grupie 16-49 na czele znalazł się TVN. Najwięcej widzów zgromadziły mecz MŚ w siatkówce pomiędzy Polską a USA i "Fakty" - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Rząd ma zająć się przepisami regulującymi m.in. reklamy suplementów diety. Trzeba będzie m.in. informować o tym, że produkty te nie mają właściwości leczniczych, zakazane ma być wykorzystywanie wizerunków lekarzy czy farmaceutów. Zdaniem ekspertów proponowane zmiany nie spowodują, że reklam suplementów diety będzie mniej, bo w grę wchodzą tak duże pieniądze, że walka o rynek będzie trwać nadal, tylko na zmienionych zasadach. - Popularność suplementów diety nie jest czymś, co da się gwałtownie uciąć taką zmianą. Myślę, że szczególnie bolesne może być odcięcie się kategorii od podobieństw czy nawiązań do leków - komentuje Marcin Błoński, business unit managing partner w Havas Media Poland.
Po zmianie prezesa Telewizji Polskiej doszło do pierwszych zmian personalnych, a Mateusz Matyszkowicz zapowiedział złagodzenie przekazu w TVP Info. Dziennikarze TVP, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl nie spodziewają się jednak, by faktycznie do tego doszło. - Nie ma żadnych obaw, pracujemy normalnie - mówi wydawca kanału TVP Info. Zdaniem byłego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego planowane zmiany są grą pozorów.
W sierpniu br. WP.pl miała więcej użytkowników niż Onet.pl, a przeglądarkowy Facebook wyprzedził Grupę Allegro i Wirtualną Polskę. W aplikacji mobilnej TikToka polscy internauci spędzali średnio ponad 23 godziny.
W poniedziałek Rada Mediów Narodowych niespodziewanie odwołała Jacka Kurskiego ze funkcji prezesa TVP. „Wiadomości” poświęciły temu faktowi tylko kilkadziesiąt sekund. Były dyrektor TVP1 Jan Pawlicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie wyklucza, że przed wyborami nadawca publiczny nieco złagodzi przekaz.
Polska Press w poniedziałek uruchomiła portal informacyjny i.pl, który zastąpił Polskatimes.pl. Menedżerowie z branży internetowej oceniają dla Wirtualnemedia.pl, że serwis dobrze wygląda, a dzięki zapleczu wydawnictwa bez problemu osiągnie wyznaczone jako cel 5 mln użytkowników miesięcznie. Nie zagrozi natomiast czołowych portalom horyzontalnym. - Powody do obaw mogą mieć właściciele prawicowych portali, które konkurują o to samo źródło finansowania, ale nie inne duże grupy medialne - uważa Marcin Bartnicki z Wirtualnej Polski.
Pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych w sierpniu br. zajęły „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Wszystkie serwisy odnotowały spadki. W ujęciu procentowym największą stratę odnotowały „Wydarzenia” Polsatu, Polsatu News i Wydarzeń24, a pod względem wielkości widowni - „Wiadomości” TVP1 i TVP Info - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Po zakończeniu procesu nadawania nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej wyraźnie niższą oglądalność notuje MUX-2. Dużym wzrostem pochwalić się mógł MUX-8, który nadal dostępny jest w starym standardzie. Z kolei wyniki MUX-1 i MUX-3 nie zmieniły się znacznie - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.
Nie awansowali na główne twarze informacji i publicystyki Telewizji Polskiej, ale też nie zostali zdegradowani ani zwolnieni. Przedstawiamy dziennikarzy, którzy od lat pozostają w TVP Info, mimo rewolucji personalnej za prezesury Jacka Kurskiego.
Choć działalność ojca Tadeusza Rydzyka budzi kontrowersje, to inne kanały religijne mogą pozazdrościć siły oddziaływania TV Trwam. Na świecie stacji adresowanych do wyznawców różnych wyznań działają dziesiątki. Całą dobę nadają transmisje z kościołów, meczetów, nauki imamów, hinduskich guru czy występy gospel.
Nietypowe ławki "z polską flagą" w kształcie konturów Polski ustawiane od kilku dni w polskich miastach wzbudzają zdziwienie i wywołują wiele niepochlebnych komentarzy. Okazuje się, że ich pomysłodawcą ani realizatorem nie jest wcale Kancelaria Premiera, a Bank Gospodarstwa Krajowego, który szykuje kampanię na temat ponoszonych inwestycji. - Inwestycje z polską flagą... są kuriozalne. I pokazują najgorsze praktyki zarządzania środkami publicznymi. Jak w soczewce skupiają się w tym projekcie wszystkie bolączki... polskich inwestycji publicznych - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Zofia Bugajna-Kasdepke, founding partnerka w SEC Newgate CEE.
Należąca do TVN Warner Bros. Discovery platforma streamingowa Player od poniedziałku 29 sierpnia podniosła ceny pakietów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Podstawowe pakiety są teraz droższe o 2 zł. Przedstawiciele Playera zmianę cen tłumaczą rozwojem oferty serwisu.
Globalne platformy streamingowe z jednej strony szykują tańsze pakiety z reklamami, a z drugiej zapowiadają podwyżki cen. Polskie platformy oprócz wzrostu kosztów odczuwają osłabienie się złotego. Czy przełoży się to na podwyżki dla subskrybentów? - Wzrostu cen dziś nie da się uniknąć, jednak ważne, by subskrybent wraz z podniesieniem opłaty dostał również coś w zamian - komentuje Justyna Troszczyńska.