SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Czabański: należy zlikwidować abonament RTV, media publiczne finansowane z budżetu

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański stwierdził, że jest zwolennikiem zastąpienia abonamentu radiowo-telewizyjnego przez dotację z budżetu państwa. Mogłaby ona wynosić od 2,5 do 3 mld zł rocznie.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: należy zlikwidować abonament RTV, media publiczne finansowane z budżetu

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek Z.
3 mld złotych rocznie...ja chyba śnię...no ale cóż czabanski nie placi ze swojej kieszeni.
3 mld to żadne pieniądze w porównaniu z tym, czym dysponują publiczne media np. w Niemczech lub W.Brytanii. Rezygnacja z niewydolnego, archaicznego abonamentu jest słuszna - w końcu programy TVP i PR można odbierać nie tylko przy pomocy radia lub telewizora.
odpowiedź
User
Sławek
TVP - Spółka aukcyjna ma być finansowana z publicznych pieniędzy ,ciekawe co Komisja Europejska na to powie , TVN i Polsat też powinny być dofinansowane z budżetu
odpowiedź
User
iksiński
Media Publiczne powinny na siebie zarabiać!
Produkcje o Rolniku co szuka, czy inne Rancza powinny zarabiać na Teatr Telewizji czy programy kulturalne, religijne (nie mylić z katolickimi) czy inne misyjne które są zapisane w ustawie.
Jeśli się nie zarabia to nie daje się po kilkadziesiąt tysięcy towarzyszom z Dziennika Telewizyjnego czy innym Pereirą którzy na wolnym rynku czyściliby kible w Brzeszczach (po znajomości)
Pudelek Kurski powinien być (i będzie) pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za działanie na niekorzyść spółki. Tak by było w normalnym państwie. Niestety u nas od 2 lat działa zasada "rozdawaj ile wlezie bo nie twoje, a za 10 lat niech się martwią inni".


Ale żeby tak było to konieczne byłoby zlikwidowanie restrykcji reklamowych mediów publicznych, które na początku lat 90-tych XXw. nałożono w celu ochrony raczkującego segmentu stacji prywatnych przed dominacją monopolisty - TVP. Utrzymanie tej ochrony dzisiaj oznacza, że Discovery, Disney, Cyfrowy Polsat, NG, SPI itd. są chronieni przed ryzykiem zbyt silnej pozycji TVP.
odpowiedź