SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” ma 133 tys. aktywnych subskrypcji cyfrowych

Na koniec ub.r. z płatnej oferty subskrypcji cyfrowych „Gazety Wyborczej” (Agora) korzystało 133 tys. użytkowników, o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej. - To znakomity wynik i świetny sygnał, potwierdzający właściwy kierunek zmian i rozwoju naszej działalności prasowej - komentuje Bartosz Hojka, prezes Agory.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” ma 133 tys. aktywnych subskrypcji cyfrowych

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Poprawka: 133 000 x 0,70 zł x 30 dni = 2 793 000 zł miesięcznie wpływów. Trochę mało. Niecałe 3 mln miesięcznie i mniej niż 34 mln rocznie (!) z wszystkich e-subskrypcji.
Gołym okiem widać, że nierentowne.


100 dziennikarzy w zespole (dla uproszczenia 1000 tekstów miesięcznie), roczny koszt na poziomie 12 000 000.
Zostają 22 miliony.



odpowiedź
User
Danuta
Firma nie podaje, ilu użytkowników oferty korzysta z pakietu podstawowego, a ilu z premium ani ile wynoszą łączne wpływy od nich.

Jak myślicie, dlaczego? Bo nie ma żadnych 130 tysięcy prenumeratorow. Ta liczba to rozdane (Tmobile, UMK ) lub dodawane samorządom do sprzedanych reklam. Ci "prenumeratorzy" najczęściej nie wiedzą, że nimi są:). To wielki przekręt możliwy, tylko dlatego, że niema standardów ani instytucji , które mogłyby takie dane weryfikować. Równie dobrze można za miesiąc powiedzieć, że jest 150 tys.
Dopóki Agora nie podaje jaki jest przychód ze sprzedaży prenumerat to te dane są nic nie warte. Jedynie fałszują rzeczywisty obraz rynku płatnych treści.
odpowiedź
User
Bob
Rzeczywiście, podali dziś w sprawozdaniu mnóstwo liczb, ale ani słowa ile zarobili na tych prenumeratach. Nie wiadomo więc czy cokolwiek sprzedali, czy to wszystko to promocyjnie rozdane zostało. Z raportu rocznego wynika, że w 2017 roku wpływy ze sprzedaży GW spadły r/r o prawie 10 milionów. Wychodzi więc, że te prenumeraty cyfrowe to propagandowy trik, który ma przykryć lawinowy spadek sprzedaży gazet drukowanych
odpowiedź