Co kandydaci na prezydenta sądzą o mediach publicznych i ich finansowaniu, repolonizacji mediów, KRRiT i RMN (analiza)
Opozycyjni kandydaci na prezydenta RP są zgodni, że media publiczne nie powinny być prywatyzowane, ale abonament RTV jest anachronizmem. Portal Wirtualnemedia.pl zapytał też kandydatów (obecny prezydent Andrzej Duda nie przekazał odpowiedzi), co sądzą m.in. o Telewizji Polskiej, Radzie Mediów Narodowych i art. 212 Kodeksu karnego.
Dołącz do dyskusji: Co kandydaci na prezydenta sądzą o mediach publicznych i ich finansowaniu, repolonizacji mediów, KRRiT i RMN (analiza)
Jest też inne wyjście: zlikwidować lub sprywatyzować. Programy misyjne mogłyby być nadawane przez nadawców prywatnych na podstawie grantów wypłacanych przez państwo. Państwo po prostu wykupywałoby czas antenowy w mediach prywatnych na np. teatr telewizji czy transmisję z konkursu chopinowskiego. Natomiast mediami publicznymi mogłyby się stać media społeczne utrzymywane z datków, np. Radio Maryja (i oczywiście jakiś jego lewicowy odpowiednik). Tak jest zdaje się w USA.
Najgłupsze, że PO powstała pierwotnie jako odpowiedź na nieudaczne rządy AWS. Gdy AWS przestała istnieć, Buzek w poszukiwaniu partyjnego dupochronu szybko wstąpił do PO.