SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO BP wycofuje ulotki reklamowe Mini Ratki wprowadzające w błąd

Po interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów PKO BP zobowiązał się do usunięcia ze swoich oddziałów ulotek reklamujących pożyczkę gotówkową Mini Ratka, które mogły wprowadzać odbiorców w błąd co do jej faktycznej kwoty.

UOKiK podjął postępowanie dotyczące ulotek Mini Ratki w grudniu ub.r., kiedy trwała bożonarodzeniowa kampania reklamowa tej pożyczki. Z ulotek, pod hasłem „Mini Ratka w mgnieniu oka na wyciągnięcie ręki”, wynikało z nich, że bank zaliczał do kwoty kredytu (tej przeznaczanej na potrzeby kredytobiorcy) również koszty jego udzielenia, np. prowizję i ubezpieczenie. W efekcie klienci mieli do dyspozycji mniejszą ilość gotówki niż wskazywały na to ulotki.

- Przy długim okresie spłaty kredytowane koszty mogły osiągnąć nawet blisko 30 proc. kwoty pożyczki. Zatem treść reklamy może wprowadzać konsumentów w błąd co do kwoty pożyczki, którą spodziewają się otrzymać - opisuje Monika Stec-Nowak, dyrektor departamentu ochrony interesów konsumentów w UOKiK-u.

Urząd poinformował o swoich ustaleniach PKO BP, który zobowiązał się do dobrowolnego usunięcia zakwestionowanych ulotek ze swoich placówek. Ponadto po uprawomocnieniu się decyzji prezesa UOKiK-u będzie musiał ją opublikować na swojej stronie internetowej i do 1 października złożyć sprawozdanie o realizacji zobowiązania w tej sprawie.

Dołącz do dyskusji: PKO BP wycofuje ulotki reklamowe Mini Ratki wprowadzające w błąd

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ul
A czy w tej sytuacji konsument może rozwiązać umowe za miniratkę?
0 0
odpowiedź
User
buhhaha
aby tylko oszukać polaczka!!!
0 0
odpowiedź
User
miazga
PKO BP jest państwowe, więc we wszystkich reklamach kłamie. Dopiero co reklamowali w TV konto oszczędnościowe "5%", na którym w rzeczywistości można zarobić max. 2%...
0 0
odpowiedź