„Lepiej późno niż wcale” od 14 września w Polsacie. "Wysokobudżetowa produkcja z ikonami popkultury"
W piątek, 14 września na antenie Polsatu zadebiutuje nowy program „Lepiej późno niż wcale”. - Wraz z dyrektor Niną Terentiew i producentem Telewizji Polsat - Maciejem Myszką świadomie podjęliśmy decyzję, że zaprosimy do udziału w nim ikony popkultury - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Piekarski, producent projektu.
„Lepiej późno niż wcale” to realizowany przez Golden Media Polska program w którym czwórka dojrzałych przyjaciół celebrytów udała się w podróż życia do Azji. Są to: aktorzy Piotr Polk i Karol Strasburger, sportowiec Władysław Kozakiewicz oraz kabareciarz Krzysztof Hanke. W tzw. „podróży życia” bohaterom towarzyszył jako przewodnik Rafał Masny z internetowego kanału Abstrachuje.
„Wysokobudżetowa produkcja”
- Jest to bardzo wymagająca produkcja. Projekt w całości zrealizowany był wspólnie przez Telewizję Polsat i Golden Media Polska, bez udziału lokalnych producentów w Azji. Obowiązuje nas tajemnica i nie mogę informować o tym, ile kosztowała realizacja tego projektu. Mogę jednak zdradzić, że jest to wysokobudżetowa produkcja - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Piekarski, producent projektu z Golden Media Polska.
Jak informuje nas Maciej Myszka (producent programu od strony Polsatu), do „Lepiej późno niż wcale” zaangażowane zostały krwiste, wyraziste i autentyczne osobowości. - Wybraliśmy takich bohaterów, którzy w trakcie trwania wyjazdu zbudują między sobą fajne relacje. I uważam, że udało nam się w pełni ten cel osiągnąć. Tak istotny z punktu widzenia założeń formatu. Widzowie będą mogli śledzić na ekranie wyprawę dobrych kumpli w daleki świat - twierdzi.
Celebryci odwiedzili egzotyczne miejsca w Japonii, Korei i Indonezji. W pierwszym z tych państw byli w Tokio (w którym m.in. odbyli wycieczkę metrem, gościli w salonach hazardowych Pachinko) oraz Kioto (złożyli tam wizytę w domu gejsz). W Korei odwiedzili Seul (a w nim m.in. klinikę chirurgii plastycznej), a w Indonezji - wyspę Bali (gdzie m.in. skakali z wodospadu oraz nurkowali w poszukiwaniu diabłów morskich).
- Naszego programu nie należy porównywać z „Azją Express”. Są to dwa zupełnie różne formaty. Jedyną rzeczą, jaka je łączy to tylko ten sam kontynent, na którym były realizowane - komentuje nam Myszka.
Emisja w piątki po „World of Dance - Polska”
Telewizja Polsat „Lepiej późno niż wcale” będzie pokazywać w piątki o godz. 21.35, począwszy od 14 września 2018 roku (tuż po nowym tanecznym widowisku „World of Dance - Polska”). - Wierzymy, że „Lepiej późno niż wcale" okaże się sukcesem. Program realizowała świetna grupa ludzi, która zagwarantowała wysoką jakość produkcji. A to, mamy nadzieję, przełoży się na zainteresowanie widzów - prognozuje Piekarski.
Początkowo program miał ruszyć 7 września, ale Telewizja Polsat zdecydowała się przesunąć premierę o jeden tydzień. Jak się udało nam nieoficjalnie ustalić, powodem tej decyzji był mecz Ligi Narodów Włochy-Polska, który był transmitowany 7 września wieczorem. Spotkanie w TVP1, TVP Sport oraz Polsacie Sport zgromadził 4,77 mln widzów.
Nowy program będzie liczyć sześć odcinków, trwających po około 42 minuty (bez reklam). Podczas wyprawy nagrano wiele dodatkowego materiału (m.in. relacje z za kulis), który zostanie udostępniony widzów na platformie Ipla.
Specjalnie na potrzeby „Lepiej późno niż wcale” powstanie również nowy kanał na Youtube.pl autorstwa Rafała Masnego, który podczas wyprawy realizował dodatkowo swój własny materiał. Youtuber w swoich filmikach będzie przedstawiał podróż z własnej perspektywy.
- Długo się zastanawialiśmy nad tym, jakie osoby zaangażować do „Lepiej późno niż wcale”. Wraz z dyrektor Niną Terentiew i producentem Telewizji Polsat - Maciejem Myszką świadomie podjęliśmy decyzję, że zaprosimy do udziału w nim ikony popkultury - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Grzegorz Piekarski. - Są to osoby rozpoznawalne, budzące emocje i przede wszystkim obdarzone szacunkiem Polaków. Nasi bohaterowie są legendami w swoich dziedzinach. Posiadają bardzo silne i różne osobowości, co w przełożeniu na interakcje między nimi, jest wielkim walorem dla programu. I jeszcze bardzo ważna kwestia - tzw. efekt świeżości - nikt z nich nie brał dotychczas udziału w żadnym reality-show - dodaje.
„Lepiej późno niż wcale” to polska wersja formatu NBC „Better Late Than Never”. W jego amerykańskiej wersji wzięli udział: kanadyjski aktor i wokalista William Shatner, aktor i legenda NFL Terry Bradshaw, amerykański reżyser i producent filmowy Henry Winkler oraz bokser, dwukrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej George Foreman oraz komik Jeff Dye. Na przełomie tego roku powstał drugi sezon produkcji, w którym bohaterowie pojechali w podróż po Europie.
- Jeśli widzowie pokochają ten program, to jak najbardziej przewidujemy jego kontynuację. Bazując na doświadczeniu innych krajów, gdzie powstawało zwykle po kilka edycji, a udział w nich brali albo ci sami bohaterowie, albo składy były nieco zmienione – komentuje nam Maciej Myszka. - Charakterystyczną cechą tego formatu na wszystkich rynkach jest również to, że grupa uczestników w danym sezonie składa się z samych kobiet bądź mężczyzn - dodaje.
Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. średnia oglądalność minutowa Polsatu wynosiła 602 648 widzów, a udział w stacji w rynku oglądalności - 10,83 proc. Jednocześnie była to najchętniej oglądana stacja telewizyjna w naszym kraju.
Dołącz do dyskusji: „Lepiej późno niż wcale” od 14 września w Polsacie. "Wysokobudżetowa produkcja z ikonami popkultury"