Cinema City: czekamy na zysk z Piratów z Karaibów, KungFu Panda, Cars 2 i Hangover
Operator kin Cinema City International (CCI) liczy, że w trzech pozostałych kwartałach roku dobry repertuar filmów pozwoli pokazać pozytywną dynamikę wyników, wynika z wypowiedzi zastępcy dyrektora finansowego CCI Nisana Cohena dla ISB.
„Jeśli wziąć pod uwagę jednorazowe koszty restrukturyzacji przejętej sieci Palace Cinemas, to I kwartał można uznać za stabilny" – powiedział Cohen.
Spółka miała 3,63 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 12,71 mln euro zysku rok wcześniej, podała firma w raporcie. Spółka poinformowała, że po wyłączeniu kosztów przejęcia Palace Cinemas zysk netto wyniósłby 6,0 mln euro. Skonsolidowane przychody wyniosły 65,79 mln euro wobec 70,08 mln euro rok wcześniej.
Cohen zaznaczył, że pierwsze trzy miesiące poprzedniego roku były rekordowo dobre, m.in. ze względu na wielkie przeboje takie jak „Avatar".
„Oceniając zeszły rok, można powiedzieć, że I kwartał był rekordowy – a kolejne średnie" – powiedział Cohen. Dodał, że w kwietniu widać kształtujący się trend poprawy, jeśli chodzi o sprzedaż biletów.
Spółka poinformowała, że sprzedała w I kw. br. 9,1 mln biletów. Oznacza to spadek o 2,7% r/r. Spadek w porównywalnej liczbie sal kinowych (w ciągu roku spółka otwierała nowe kina) wyniósł aż 22,8%.
„Kwiecień wygląda nie źle, zwłaszcza na naszych głównych rynkach: w Polsce i Izraelu, choć trzeba zaznaczyć, że na podstawie jednego miesiąca trudno prognozować cały kwartał. Z pewnością mamy duże nadzieje związane z nadchodzącymi niedługo blockbusterami, takimi jak kolejna część Piratów z Karaibów, KungFu Panda, Cars 2 , Hangover" – dodał Cohen. Jego zdaniem bardzo optymistycznie zapowiada się druga połowa roku.
Cohen przyznał, że na polskim rynku II kwartał zeszłego roku był słaby, ze względu na żałobę narodową i powodzie. Brak nadzwyczajnych czynników na kluczowym rynku powinien pomóc spółce w poprawie wyników.
„Koszty restrukturyzacji w II kwartale nie powinny już być znaczące" – zaznaczył Cohen.
Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Po przejęciu sieci Palace, spółka jest trzecim co wielkości operatorem kin w całej Europie. Spółka prowadzi 94 multipleksy z 887 ekranami, w 7 krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael. Obecnie w budowie jest 35 multipleksów z około 360 nowymi ekranami. Dodatkowo, Cinema City prowadzi aktywności związane z działalnością kinową: reklamę w kinach oraz dystrybucję filmów.
Dołącz do dyskusji: Cinema City: czekamy na zysk z Piratów z Karaibów, KungFu Panda, Cars 2 i Hangover