SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co się stało z ponad milionem słuchaczy Trójki?

W ciągu 1,5 roku Trójka straciła ponad milion słuchaczy. Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do analizy dotyczącej Programu 3 Polskiego Radia, przygotowanej przez jedną z rozgłośni komercyjnych. Wynika z niej, że słuchacze Trójki przenieśli się do internetu. Łącznie Radio Nowy Świat i Radio 357 osiągają bowiem 1,55 mln użytkowników miesięcznie.

Dołącz do dyskusji: Co się stało z ponad milionem słuchaczy Trójki?

136 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orion2
Musieliby wrócić dziennikarze typu Niedźwiecki, Mann, Kaczkowski, Strzyczkowski....... a to się nie stanie (niestety).

Nie stanie się, ale sytuacja nie jest bez wyjścia. Może warto obdzwonić niektórych dziennikarzy, którzy musieli odejść z Trójki (patrz: Marek Wiernik - na szczęście wrócił po 20 latach niezasłużonej tułaczki) w czasach kiedy do Trójki wchodziła Britney Spears? Może warto zrobić zaciąg ze stacji internetowych? Zmiennika za P. Kaczkowskiego już mamy: jest to L. Adamczyk. Jak się poszuka to się znajdzie...trzeba to robić mądrze i z wyczuciem. Tymczasem w Trójce zamiennikiem Niedźwieckiego został Ciechan, negujący kultowość tego radia, proponujący oranie (co słuchacze odebrali jednoznacznie jako: równanie z ziemią). I z takimi nieumiejętnymi decyzjami programowo-personalnymi my chcemy powiedzieć byłym słuchaczom: wracajcie, tutaj dalej jest Trójka, nie będziemy niczego burzyć, będziemy budować to radio na jego najlepszych tradycjach. Czy w trakcie ostatniego roku ktokolwiek z radia dał taki przekaz słuchaczom? Ja nie zauważyłem czegoś takiego.

W rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia jest wystarczająco dużo świetnych dziennikarzy muzycznych i to znacznie lepszych niż przereklamowane Trójkowe byłe i obecne gwiazdy, np. Adrian Adamowicz z Radia Koszalin czy Adam Droździk z radia PIK. Do tego masa pasjonatów w rozgłośniach akademickich czy internetowych. Gdyby ktoś to rozsądnie poukładał i nie pozwolił grzebać politykierom, to spokojnie misyjna Trójka miałaby słuchalność na poziomie 10-13%, czyli tyle, ile maksymalnie można wycisnąć robiąc radio misyjne i bez wchodzenia w dziwne relacje z przemysłem fonograficznym (w pierwszej kolejności do odstrzału tzw. patronaty medialne nad płytą, płyty tygodnia i piosenki dnia). Wystarczy, żeby Trójka była sobą. Proste jak drut.

Zgadzam się. Odbudowanie klimatu (brzmienie stacji) i sprytne poukładanie tego wszystkiego od strony prezenterów. I będzie ok. Koniec z faworyzacją muzyczną - mam wrażenie, że to już się zaczęło dziać - w Trójce od roku słyszę dawno nie grane rzeczy. Jest na prawdę dużo dobrego zrobione w trakcie ostatniego ponad roku. Więc dlaczego to nie działa? Bo na 100 procent wykonanych działań około 60 procent jest wykonanych poprawnie, a pozostałe 40 procent jest nie tylko wykonane źle, ale ma także siłę niweczącą dla tych 60 procent dobrych zmian. Także wszystkie dobre zmiany w Trójce są obecnie jak grochem w piach - o wszystkim decyduje te 40 procent błędów i zaniechań.
0 0
odpowiedź
User
oki
Te badania są nie obiektywne, w dużych i srednich miastach większość osób slucha komercyjnych stacji lokalnych czy większych regionalnych, ale tego badania nie uwzgledniają. To są badania pomiedzy największymi graczami a inne stacje się nie wliczają. I to mają być prawdziwe badania, moim zdaniem ta metoda jest do bani.


Żadne badania nie są obiektywne jeżeli obrazują rzeczywistość, która odstaje od tej wykreowanej przez ,,dobrą zmianę'.
0 0
odpowiedź
User
Terier
PiSowscy politycy, gdyby mogli, to by media, które kochają Jara miały 85% w rynku, a odpowiadając na pytanie "Co się stało z ponad milionem słuchaczy Trójki?" Wyjechali do Bangladeszu słuchać Radia dla Kierowców.
0 0
odpowiedź