SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

Postawienie w stan likwidacji lokalnych rozgłośni radiowych to szansa na ocenę ich sytuacji finansowej. Weryfikację sposobów zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń. I na walkę z upolitycznieniem, które za rządów PiS osiągnęło taki stopień, że nawet prezentacja kultury, była mu podporządkowana. W jakim kierunku powinno pójść „nowe” radio regionalne, żeby spełniało swoje zadania informacyjne, kulturotwórcze i sprzyjało budowaniu społeczeństwa obywatelskiego? Jak powinno być finansowane? Pytamy medioznawców.

Dołącz do dyskusji: „Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Jak tam słuchalność po zmianach? Wzrosło czy spadło?
15 8
odpowiedź
User
Seba
Boją się że stracą pracę a nie ze OTV i OPR razem będą lepsze?
15 1
odpowiedź
User
K2101
Czwórka to rozgłośnia, która muzycznie oferuje prawdziwą alternatywę. Do 2022 miała nawet sensowną ramówkę. To jedyna oferta PR dla słuchaczy, którzy wybierają choćby Spotify. Czwórka musi wrócić na UKF. Nie pracuje tam 100 osób, a słuchaczy nie ma też 15. Głupoty wypisujcie.
23 6
odpowiedź