Ostry skręt Trójki w prawo wbrew charakterowi stacji i gustom jej słuchaczy (opinie)
Demontaż zespołu i ostry skręt w prawo jest wyrazem złego zarządzania stacją, niezrozumienia fenomenu Trójki i brak szacunku do słuchaczy - tak ostatnie zmiany w Programie III Polskiego Radia komentują dla Wirtualnemedia.pl Magda Jethon, Jerzy Sosnowski i prof. Wiesław Godzic.
Dołącz do dyskusji: Ostry skręt Trójki w prawo wbrew charakterowi stacji i gustom jej słuchaczy (opinie)
Na fejsie (t)Ratujmy Trójkę jedna z fajnosłuchaczek napisała, że Jethon kontynuowała politykę Skowrońskiego :D Bawi mnie ten dualizm poznawczy fajnosłuchaczy. Z jednej strony jadą po Skowrońskim i chwalą "reformy" Jethon, a z drugiej potrafią napisać, że Jethon była super, bo kontynuowała politykę programową Skowrońskiego :D Moim zdaniem była to znacznie sprytniejsza i efektywniejsza kontynuacja polityki Laskowskiego, z tą różnicą, że za Laskowskiego wprost chodziło o upodobnienie treści Trójki, szczególnie muzycznej, do stacji komercyjnych. Skowroński natychmiast odciął się od tych zmian i wrócił do radia autorskiego. Inna sprawa, że wówczas pojawili się na antenie "polityczni" redaktorzy. Jethon natomiast budowałą komercyjną Trójkę, ale wizerunkowo sprzedawała ją jak radio misyjne. Po drugie zmiany były rozłożone w czasie, by gotowana żaba nie doznała szoku termicznego. Trzeba przyznać, że to się udało - masy fajnosłuchaczy powtarzają jak mantrę, że Pani Magda zbudowała markę Trójki, że Pani Magda to, tamto, siamto.
A co do "odejść" - przypominam, że z fajnoradia Pani Magdy odeszli Piotr Mika i Piotr Kosiński. Nie jest tajemnicą, że mieli dość traktowania - przez lata - swoich audycji jako nocnej zapchajdziury.
Strasznie mnie irytuje ten spam "kogoniesłychać". Fajni słuchacze grali w tego pomidora nawet pod postem o śmierci Edwarda Rudnika.
Tymczasem delektujmy się kolejnymi nachalnymi promocjami płyt Kings of Leon, Perfektu, Podsiadły, Organka itd. Jedno nie zmienia się od lat - nawet gdyby dobra muzyka podeszła i kopnęła niektórych redaktorów w d..., to i tak by jej nie zauważyli. Tak bardzo są zajęci upychaniem patronatów nad płytami, promosami, chwaleniem kilku festiwali i tras koncertowych, dbaniem o dobre relacje z przemysłem fonograficznym itd. Ba, obecny "reżim" nawet niektórych z nich docenił bardziej niż zarząd za czasów czekoladowego orła. Constans w tej sprawie. Jedni kadzą politykom, inni przemysłowi fonograficznemu. Chcesz poszerzyć horyzonty muzyczne czy posłuchać muzyki środka, ale nie oklepanej Adele itd.? Słuchaj nocą lub wyłącz to radio, wejdź do sieci i posłuchaj audycji robionych przez radiowców-amatorów. Im się chce.
Hahaha zamienił stryjek siekierkę na kijek. Łapska polityków zostałyby zastąpione łapskami kilku korporacji fonograficznych. Nie łudź się, że usłyszałbyś więcej różnorodnej muzyki, szczególnie artystów, którzy nie mają kontraktów z tymi gigantami. Polecam lekturę playlisty, także audycji autorskich. Politycy to nie jest główny problem Trójki, może nawet nie najważniejszy. Od kilkunastu lat jest poważny problem ws. muzycznych. I żadne to pocieszenie, że Trójka i tak gra lepiej niż rozgłośnie komercyjne...