SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czy o essie zapomnimy tak szybko jak o śpiulkolocie? "Słowo zaczyna nabierać zmysłowego znaczenia"

Essa, wybrana Młodzieżowym Słowem Roku 2022, pojawiła się już ponad 20 lat temu. Najpierw na imprezach techno, później w piosenkach Winiego, rapera ze Szczecina. - Słowo jest naprawdę popularne w tym sezonie wśród młodzieży - przekonuje Bartek Chaciński, członek jury plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. - Gdzieś przeczytałem, że najbardziej seksowne są wyrazy z podwójną głoską - mówi o essie Michał Ogórek.

Dołącz do dyskusji: Czy o essie zapomnimy tak szybko jak o śpiulkolocie? "Słowo zaczyna nabierać zmysłowego znaczenia"

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Agnieszka
"Zauważmy, że już nie mówimy "na Ukrainie", tylko "w Ukrainie"."

Może wy mówicie, ale inni nie. Maniera funkcjonuje tylko w mediach, i to nie wszystkich. Większość społeczeństwa mówi poprawnie "na Ukrainie" i nawet nie słyszała o inbie. Po "w Ukrainie" poznajemy idiotów.
odpowiedź
User
miniu
Rok i dwa lata temu, bardzo popularnym słowem wśród młodzieży było "covidianin". Teraz "ukrofil". Ciekawe, czy w takich plebiscytach, owe słowa są w ogóle brane pod uwagę, czy pomijane jako niepoprawne politycznie?

No właśnie, a "foliarz" albo "onuca" były brane pod uwagę?
odpowiedź
User
Mocno_zdegustowany
"No właśnie, a "foliarz" albo "onuca" były brane pod uwagę?"

Wszystkie faktycznie bardzo popularne słowa są dla tych państwa zbyt "kontrowersyjne". Stąd w konkursie wygrywają słowa nudne, obojętne, niepotrzebne i nieużywane. Muszą być spore pieniądze na ten cyrk, że jeszcze się kręci. Frekwencja artykułów akurat na Wirtualnych Mediach sporo mówi na ten temat. Ale może to i lepsze niż artykuły o zaletach hamburgerów z Maca.
odpowiedź