SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internetowy wyścig Radia Nowy Świat i Radia 357. Komu bliżej do Trójki?

Minęło już kilka miesięcy wspólnego funkcjonowania na internetowym rynku dwóch stacji, które zostały powołane do życia przez byłych dziennikarzy związanych z radiową Trójką. Jakie są największe różnice między Radiem 357 a Radiem Nowy Świat? Ta pierwsza wręcz nawiązuje do dawnej Trójki, a druga chce się od niej bardziej odróżnić. - Jednak dziś obie stacje podobnie przemawiają, a nie rozmawiają ze słuchaczami i z patronami. I tu czuję się rozczarowany - mówi Sławomir Assendi, m.in. były redaktor naczelny Radia Zet.

Dołącz do dyskusji: Internetowy wyścig Radia Nowy Świat i Radia 357. Komu bliżej do Trójki?

114 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mat
Kolejne otwierające oczy wypowiedzi pana Assendi o tym, że "radio to radio", ocierające się o "koń, jaki jest, każdy widzi"... Nie wiem jak RNŚ, ale 357 nieustannie rozmawia z patronami i słuchaczami. Ja czuję się rozczarowany, że były redaktor naczelny Radia Zet nie jest skłonny do sprawdzenia faktów, zanim zacznie wypowiadać się z pozycji eksperta WM.
odpowiedź
User
Wald
Słucham RNŚ od jego początku i jestem szalenie zadowolona z jakości prezentowanych audycji. Fantastyczne jest to, że postawiono też w dużej mierze na młodych redaktorów, którzy prezentują swoje autorskie programy, np. nigdy nie było mi po drodze z hip hopem, ale audycja redaktora Andruszkiewicza to naprawdę wysoka półka, podobnie jak sobotnie wieczorne pasmo "Szczyt wszystkiego", polecam!


Akurat Andruszkiewicz jest wybitnie nieradiowy...

akurat całkowicie się z tym nie zgadzam, każdy młodziak w 357 i w RNŚ przebija na głowę obecny nowy zaciąg trójkowy... otwartość, świeżość, kreatywność i wiedza... bez porwnania... tzw fajnoredaktorzy to dopiero teraz są w trójce... profesjonaliści odeszli
odpowiedź
User
Michał
Nie rozumiem w ogóle tytułu tego artykułu... obydwie stacje wywodzą się z Trójki, ale rozwinęły się w bardzo szybkim tempie zostawiając za sobą Polskie Radio nie tylko historycznie ale również ofertą programową, obie dość mocno nawiązują do dawnych audycji trójkowych, w RNŚ są klony audycji Manna, Kydryńskiego, Waglewskich, Młynarskiego, Chojnackiego tylko lepsze z większą swobod i bez reklam, tak samo w 357 są audycje Strzyczkowskiego, Kaczkowskiego i Niedźwieckiego plus całe pasmo poranne, jak dla mnie bezkonkurencyjne w stosunku do całego rynku radiowego w Polsce, ale poza tymi audycjami w obydwu radiach jest totalnie wystrzelony w kosmos ładunek publicystyki i reportażu, audycje międzynarodowe, popularno-naukowe, literackie, kinowe, teatralne, coś co umarło w polskim radiu, w którym teraz może jest kilka niezłych audycji muzycznych... o sorki... było Grabkowski, Owczarek juz są marginalizowani, kilka kolejnych odpadło.. reszta to chłam zupełny, móże jeszcze Kirmuć się broni, ale też się już powoli wypala, muzykiem jest dobrym, muzykę puszcza dobrą, ale prezentuje ją już gorzej, brak warsztatu dziennikarskiego i poziomu Manna, Chojnackiego czy Kaczkowskiego nigdy nie osiągnie, po prostu nie ta specjalizacja, takie postaci jak Ciechański to krótko mówiąc żart... dobry dla nastolatek, ale nie dla wymagającego czegoś więcej słuchacza.
odpowiedź