Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2010-09-04

A A A POLEĆ DRUKUJ

Złoto dla Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska zdobyła historyczny tytuł Mistrzyni Świata w kolarstwie górskim w Mont-Sainte-Anne! To jej największy sukces w karierze, obok srebrnego medalu olimpijskiego z Pekinu. Po raz trzeci w historii Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim odbyły się w Kanadzie. Po 12 latach zawodnicy wystartowali w Mont-Sainte-Anne – jednej z najtrudniejszych tras MTB. Polskę reprezentowało osiem zawodniczek i siedmiu zawodników.

Zdaniem ekspertów kanadyjska Góra św. Anny to najbardziej kompletna trasa na świecie, pełna niebezpiecznych podjazdów i zjazdów oraz trudnych kamienistych odcinków. Polskie zawodniczki już wcześniej miały okazję poznać trasę – rok temu ścigały sie w Mont-Sainte-Anne, a wiosną przeprowadziły tam rekonesans. Jako pierwsza medal dla biało–czerwonych wywalczyła Paula Gorycka (w kategorii U23). W wyścigu rozegranym w czwartek 2 września, po niezwykle zaciętej walce i kilku upadkach na skały, Polka zdobyła brąz. Dystans 20 km obfitował w strome podjazdy
- w sumie 321 metrów. W sobotę w wyścigu elity kobiet wystartowały: Maja Włoszczowska, Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecka, Anna Szafraniec. W Kanadzie strategicznym celem Mai Włoszczowskiej było zdobycie tęczowej koszulki Mistrzyni Świata. Akcja „ZŁOTO” została zrealizowana w 100%! Po złoty medal mistrzostw świata, najwiekszy sukces w karierze po mistrzostwie Europy z 2009 roku i srebrze igrzysk
olimpijskich w Pekinie, najlepsza polska zawodniczka dotarła do mety z 48-sekundową przewagą nad ustepującą mistrzynią - Rosjanką Iriną Kalentiewą oraz 52 sekundy przed Amerykanką Willow Koerber. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas MŚ w Australii, polska mistrzyni podczas treningu uległa ciężkiemu wypadkowi i musiała zrezygnować ze startu. Tym razem Maja Włoszczowska postanowiła zrewanżować się rywalkom również za lipcowe Mistrzostwa Europy, kiedy przegrała walkę o złoto ze Szwajcarką Katrin Leumann jedynie o 47 tysięcznych sekundy.

Bank BGŻ jest sponsorem strategicznym Polskiego Zwiazku Kolarskiego. Miedzynarodowe sukcesy kolarskiej kadry narodowej są jednym z aspektów długoletniego zaangażowania Banku w polskie kolarstwo. Bank BGŻ jest również partnerem i promotorem rekreacji rowerowej, obecnym we wszystkich znaczacych wydarzeniach rowerowych.