Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-10-26

A A A POLEĆ DRUKUJ

Nadchodzi era gier online

Wraz z wejściem na rynek nowej, wyczekiwanej od miesięcy gry wideo, przed sklepami elektronicznymi ustawiają się kilometrowe kolejki wiernych fanów. Zdobycie wymarzonej gry nie musi być jednak aż tak problematyczne. Dzięki platformom takim, jak Steam czy G2A, kupienie najlepszych produkcji nie wymaga nawet ruszania się z domu. Wszystko (od zamówienia, aż po dokonanie płatności) możesz zrobić online. Ale co jeśli zamówimy Counter-Strike’a, a otrzymamy Barbie Dreamhouse Party? Teraz możesz zapomnieć o tego rodzaju obawach, dzięki rozszerzonemu programowi Ochrony kupujących w systemie PayPal.*

W ostatnich latach, zainteresowanie grami na platformach gamingowych zauważalnie wzrosło, a najbardziej popularne serwisy wzmacniają swoją pozycję na rynku i osiągają zdumiewające wyniki.

Zagrajmy!

Rok 2014 okazał się być niezwykle owocny dla Valve. Steam, czyli cyfrowa platforma gamingowa należąca do tej firmy, odnotowała wpływ 1.5 miliardów dolarów  ze sprzedaży w zeszłym roku. W 2015 roku, Steam dokonał tego, co wydawałoby się niemożliwe – podczas Steam Summer Sale Encore Day, platforma zarejestrowała  w jednym momencie aż 10 milionów jednocześnie aktywnych użytkowników.

Steam zrzesza miliony graczy rywalizujących ze sobą w topowych grach: Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive czy Team Fortress 2. Biblioteka serwisu rośnie w zawrotnym tempie. Obecnie, użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 5600 gier. Ten szeroki wachlarz zawiera zarówno gry przygodowe, strategiczne, jak i sportowe  – wszystkie w jednym miejscu, gotowe do odkrycia.

Gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz

Innym trendem jest rosnąca popularność gier mobilnych. W 2012 roku, przemysł ten wygenerował globalnie 7,8 miliardów dolarów przychodów. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie do 12,6 miliardów dolarów do 2016 roku. Ponadto, według obecnych prognoz, we wspomnianym okresie, udział mobilnych gier w grach wideo ogółem wzrośnie z 14 do 17 procent. Trudno się temu dziwić - smartfony nosimy ze sobą praktycznie wszędzie: w szkole, pracy czy środkach transportu i nawet w domu rzadko rozstajemy się z nimi na dłużej niż chwilę.

Coś poszło nie tak? Żaden problem!

“Rynek gier online rozrasta się w tak szybkim tempie, że czasem ciężko za nim nadążyć. Ze względu na fakt, że tak angażuje tak wiele osób, doszliśmy do wniosku, że ochrona użytkowników kupujących gry online powinna być kolejnym logicznym krokiem jeśli chodzi o działania PayPal. Rozszerzenie programu Ochrony kupujących w systemie Paypal jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo zakupów swoich gier online” – podkreśla Damien Perillat, Dyrektor Zarządzający PayPal w Europie Środkowo-Wschodniej.

W przypadku gier online, zmiany w programie Ochrony kupujących w systemie PayPal do niedawna wciąż jeszcze czekały na wprowadzenie. PayPal zrobił 
to 1 lipca 2015 roku, proponując program Ochrony kupujących, rozszerzony o dobra cyfrowe.

Od 1 lipca 2015, program Ochrony kupujących w systemie PayPal obejmuje zarówno fizyczne, jak i cyfrowe produkty oraz usługi. Dobra niematerialne, czyli takie, które nie wymagają fizycznej przesyłki aby dotrzeć do kupującego to poza usługami, między innymi właśnie cyfrowe filmy. PayPal może zwrócić koszty kupującym, którzy otrzymają usługę lub produkt znacząco odbiegające od wcześniejszego opisu lub gdy dokonają płatności i zakupiona usługa lub produkt nie zostaną do nich dostarczone; mowa tu o przypadkach takich jak sytuacja, w której pobrana gra  w ogóle nie działa lub nagle wyłącza się w najmniej odpowiednim momencie, coś poszło nie tak w ramach subskrypcji lub jakość zamówionej gry znacząco odbiega od opisu.

Nawet kiedy korzystamy ze sprawdzonych i powszechnie znanych usług, zawsze dobrze jest mieć trochę dodatkowej pewności wiedząc, że otrzymamy to, za co zapłaciliśmy lub, że jeśli coś pójdzie nie tak - możemy otrzymać nasze pieniądze z powrotem.
 

Pełny przegląd programu ochrony kupujących w systemie PayPal oraz jej warunki znajdują się w Umowie z użytkownikiem PayPal pod tym linkiem.





Słowa kluczowe:gry online, PayPal

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS