Uwaga na podróbki iPodów!
Jak uchronić się przed zakupem urządzenia, które tylko udaje iPoda.
Polski rynek zalewają fale fałszywych „iPodów”, które niejednokrotnie trafiają nawet do poważnych sklepów – ostrzega firma Apple IMC Poland.
Jak zatem odróżnić oryginalnego iPoda od fałszywki?
Oto lista cech, na które należy zwracać uwagę:
1. iPod posiada szerokie złącze doku (2cm), podróbki zwykle w ogóle takiego złącza nie mają.
2. Nie ma w iPodzie żadnych elementów wystających: dźwigienek, przycisków itp.
3. Na przednim panelu nie ma żadnych napisów, nie występuje na nim ani logo ani nazwa modelu.
4. iPod nie posiada wyodrębnionego wyłącznika, suwak na szczycie urządzenia służy do blokowania (HOLD) kółka sterującego - w podrabianym iPodzie przełącznik ten służy do włączania urządzenia.
5. Złącze słuchawek w oryginalnym iPodzie nano umieszczone jest w dolnej części urządzenia - niedaleko złącza doku, natomiast w urządzeniach usiłujących udawać iPoda nano gniazdo słuchawkowe znajduje się na bocznej ściance.
6. iPod nie posiada żadnych widocznych wkrętów i elementów łączeniowych obudowy.
7. Na przednim panelu, na kółku w dolnej części w iPodzie przycisk opisany jest jako jest play/pause - nie VOL, jak to ma miejsce w niektórych podróbkach;
8. Środkowy klawisz w iPodzie nie jest nie opisany. W urządzeniach podrabianych są nadrukowane na nim opisy różnych funkcji.
9. Po uruchomieniu iPoda (dowolnym przyciskiem) na ekranie pojawia się logo Apple lub menu, a w podróbkach – menu różniące się od oryginalnego lub znana z systemu Windows klepsydra.
10. W wielu podrabianych urządzeniach nie działa kółko sterujące, w iPodzie przesuwanie palcem po obwodzie kółka powoduje np. zmianę głośności lub przewijanie zawartości płyty, albumu foto lub filmu.
11. iPod zarządzany jest przez oprogramowanie iTunes służące do automatycznej synchronizacji.
12. Oryginalny iPod nie posiada wbudowanego dyktafonu ani radia - urządzenia te są dostępne jako akcesoria i gwarantują najwyższą jakość działania - w produktach podrabianych jakość sygnału radiowego jak i nagrywanego dźwięku jest na bardzo niskim poziomie.
13. W przypadku oryginalnego urządzenia mamy do czynienia z najwyższą jakością wykonania - w urządzeniach podrabianych już na pierwszy rzut oka widać niedociągnięcia!
“Badania rynku elektroniki użytkowej jednoznacznie wskazują iPoda jako najbardziej pożądany gadżet, stąd pojawienie się wielu różnorodnych podróbek. Nasza firma gwarantuje jednak, że urządzenia dostępne w autoryzowanych źródłach są oryginalne” – powiedział Paweł Małecki, menadżer produktów iPod w Apple IMC Poland. „Wszystkie podróbki iPoda, które widziałem były bardzo prymitywne i kiepskiej jakości, stąd łatwe do odróżnienia na pierwszy rzut oka. Najczęściej trafiają one na aukcje internetowe gdzie najłatwiej jest oszustom wykorzystać naiwność kupującego”.
Dołącz do dyskusji: Uwaga na podróbki iPodów!
http://klepsydry.blogspot.com