TVP oficjalną telewizją Prezydencji, jakie plany?
Telewizja Polska produkować będzie sygnał z najważniejszych wydarzeń polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, będąc jej narodowym nadawcą. TVP planuje także specjalne pozycje programowe związane z okresem przewodnictwa.
W myśl porozumienia z MSZ Telewizja Polska zrealizuje, wyprodukuje i udostępni innym nadawcom telewizyjnym i operatorom internetowym sygnał audio i wideo z przebiegu kluczowych wydarzeń Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Sygnał będzie udostępniany bezpłatnie w centrach prasowych. W tym zakresie TVP będzie współpracować z Europejską Unią Nadawczą (EBU).
Porozumienie przewiduje obsługę 25 najważniejszych przedsięwzięć Polskiej Prezydencji w Radzie UE, w tym - inaugurację w Teatrze Wielkim i na Placu Defilad w Warszawie, szczyt Partnerstwa Wschodniego, Europejski Kongres Kultury oraz Europejskie Dni Rozwoju, w 5 miastach Polski: Warszawie, Sopocie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. W półrocznej obsłudze radiowo-telewizyjnej ze strony TVP uczestniczyć będzie 400 osób.
Co na antenie?
W piątek 1 lipca o 22.00 na antenie TVP1 widzowie będą mogli obejrzeć transmisje z koncertu „Tu Warszawa”, które będzie głównym wydarzeniem kulturalnym Inauguracji polskiego Przewodnictwa w Radzie UE (więcej na ten temat). Autorami scenariusza i reżyserami widowiska są: Krzysztof Materna i Kuba Wojewódzki.
Przez kolejne sześć miesięcy w soboty o godz. 12.10 w TVP1 będzie można zobaczyć program na żywo „Polityczne menu”. Twórcy programu przez najbliższe pół roku będą obserwować polską Prezydencję oraz prezentować inicjatywy polityczne i wydarzenia kulturalne z nią związane.
Jedynka pokaże też cykl filmów fabularnych „Europa kontra reszta świata” i reportaże o tematyce unijnej. W trakcie całego drugiego półrocza 2011 roku stały kącik poświęcony problematyce unijnej pojawi się w porannym programie „Kawa czy herbata?”.
W lipcu TVP1 nada także koncert Manu Chao, który odbędzie się podczas festiwalu Malta w Poznaniu w ramach imprez towarzyszących polskiej Prezydencji. W przygotowaniu jest także program „Euforia”, który będzie traktował o kulturalnych wydarzeniach związanych z naszym przewodnictwem w UE. Program jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
W czwartek 30 czerwca o godz. 23.30 TVP 2 będzie transmitowała ze Szczecina koncert „Polska przewodzi - Szczecin gra. Razem przejmijmy Prezydencję”. Widowisko poprowadzą Anna Popek i Hirek Wrona. Widzowie będą mieli okazję posłuchać największych europejskich hitów oraz razem z gwiazdami koncertu o północy powitać polską Prezydencję w Unii Europejskiej.
Ponadto w TVP2 przez drugie półrocze bieżącego roku będzie emitowany film dokumentalny „Polak potrafi” dotyczący programu kulturalnego Prezydencji. Temat naszego przewodnictwa w UE będzie także obecny w programach: „Redakcja Kultury”, „Muzyka i Teatr” oraz reportażu z „OFF - Festival’u”.
Na antenie TVP Info od 1 lipca pojawi się program „Za kulisami prezydencji”. Tematy związane z wydarzeniami dotyczącymi naszego przewodnictwa w UE będą także przez najbliższe miesiące poruszane w programie „Minęła 20-ta”.
Problematyka przewodnictwa będzie także obecna w sieci - specjalnie na tę okazję została przygotowana strona www.prezydencja.tvp.pl, gdzie można na bieżąco śledzić wydarzenia związane z naszą Prezydencją w UE.
Kampania informacyjna
W związku z pełnieniem funkcji narodowego nadawcy Telewizja Polska planuje kampanię informacyjną poświęconą swojemu zaangażowaniu w przybliżanie Polakom tematyki europejskiej oraz w atrakcyjną prezentację naszego kraju odbiorcom w całej Europie.
W layoucie zaprezentowany zostanie logotyp powstały z zestawienia logo Prezydencji oraz logotypu Telewizji Polskiej a także hasło: „Przybliżamy Europę”. Od lipca na antenach TVP będą nadawane spoty autopromocyjne. Ogłoszenia prasowe pojawią się m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Polityce”.
Dołącz do dyskusji: TVP oficjalną telewizją Prezydencji, jakie plany?