TVL i TV Echo dostaną własne multipleksy
TVL i Telewizja Dolnośląska Echo to jedyni nadawcy, którzy zgłosili się do konkursu na nadawanie w ramach lokalnych multipleksów w woj. dolnośląskim i woj. lubuskim. Aby na nie trafić, muszą do 12 grudnia br. złożyć wnioski o rezerwacje częstotliwości.
Konkurs został ogłoszony przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej 29 sierpnia br. Dotyczy rezerwacji częstotliwości z zakresu 470 - 790 MHz wykorzystywanych do emisji naziemnej telewizji cyfrowej na takich obszarach rezerwacji jak Świdnica/Wrocław (MUX L4), Gorzów Wlkp. 2 (MUX L5), Zielona Góra 1 (MUX L6), Głogów/Legnica/Lubin (MUX L7) oraz Jelenia Góra 1 (MUX L8).
Do konkursu zgłosiło się jedynie dwóch nadawców. Chętna na nadawanie w ramach MUX L7 jest TVL, lokalna stacja z Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego.
Z kolei na MUX L4 chce nadawać Telewizja Dolnośląska Echo. To spółka kontrolowana przez ATM Grupę, która była w przeszłości producentem nadającej w tych regionach Telewizji Odra (należy ona obecnie do Cyfrowego Polsatu).
- W związku z tym, że byli to jedyni oferenci na poszczególne pasma częstotliwości, a UKE nie wyznaczył minimum kwalifikacyjnego, podmioty te mają czas 7 dni (licząc od 5 grudnia) na złożenie wniosku o rezerwację częstotliwości - podał UKE w komunikacie.
Żadna ze stacji nie była zainteresowana nadawaniem na multipleksach MUX L5, MUX L6 i MUX L8.
Dotąd uruchomiono w Polsce trzy lokalne multipleksy. MUX L3 zarządzany przez NTL Radomsko nadaje w Częstochowie, Kamieńsku i Tomaszowie Mazowieckim, MUX L2, zarządzany przez TVT - w Rybniku i Ornontowicach, zaś MUX L1, którego operatorem jest Telewizja Łużyce, emituje sygnał z nadajnika w miejscowości Nowa Karczma koło Lubania.
Dołącz do dyskusji: TVL i TV Echo dostaną własne multipleksy