„Zabawy i Marzenia z Barbie” liderem sprzedaży wśród pism dziecięcych
W październiku ub.r. pozycję lidera sprzedaży ogółem wśród pism dla dzieci zajęły „Zabawy i Marzenia z Barbie”. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł magazyn „Świnka Peppa Magazyn”, a najbardziej stracił „Tomek i Przyjaciele” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Z danych Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że sprzedaż ogółem miesięcznika „Zabawy i Marzenia z Barbie” (Egmont Polska) w październiku 2018 roku wyniosła 36 518 egz. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej tytuł zanotował spadek wynoszący 19,52 proc.
>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki
Drugie miejsce (po awansie z piątego) zajął magazyn „Świnka Peppa Magazyn” (Media Service Zawada) ze średnim wynikiem na poziomie 30 513 egz. W porównaniu do października 2017 roku pismo to zanotowało wzrost wynoszący 26,83 proc. - największy w zestawieniu.
Podium uzupełniają „Księżniczka” (Egmont Polska) z wynikiem na poziomie 28 511 egz., wyższym o 4,72 proc. niż rok wcześniej.
Z kolei największy spadek, wynoszący 36,64 proc. do 16 238 egz., odnotował „Tomek i Przyjaciele” (również Egmont Polska). W zestawieniu tytuł ten spadł z miejsca 4. na 8.
W październiku 2018 roku w porównaniu do września 2018 roku największym wzrostem sprzedaży ogółem (o 22,80 proc.) pochwalić się mogła „Księżniczka”.
Najwięcej w tym ujęciu stracił „Kaczor Donald” (również Egmont Polska) - było to 29,71 proc.
Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.
Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.
Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.
Dołącz do dyskusji: „Zabawy i Marzenia z Barbie” liderem sprzedaży wśród pism dziecięcych