Duże wzrosty słuchalności RMF FM i Eski w I kwartale. Trójka najbardziej w dół
Na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce w pierwszym kwartale br. umocniło się RMF FM, które obok Eski pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciła Trójka - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do marca 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 1,2 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.
Stacja ta ex aequo z Eską zanotowała największy wzrost w zestawieniu. Wynik tej drugiej stacji wyniósł 7,2 proc., a awansowała ona z miejsca piątego na czwarte.
Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12 proc. (udział tej stacji względem fali styczeń - marzec 2017 zmalał o 1 pkt. proc.). Od maja 2017 roku stacja ma nowego naczelnego - Jarosława Paszkowskiego zastąpił Sławomir Assendi - a we wrześniu zmieniono ramówkę. Od 3 kwietnia br. Radio ZET wprowadziło kolejną korektę ramówki, w której pasmo poranne zaczęli prowadzić Damian Michałowski i Michał Korościel, a przedpołudniowe - Tomasz Florkiewicz. Z kolei Agnieszka Kołodziejska została przydzielona do pasma w godz. 12-15, a Marcin Sońta i Mateusz Ptaszyński - w godz. 15-18.
Podium uzupełnia publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 7,6 proc., po spadku o 1,3 pkt. proc. Jak już informowaliśmy pod koniec lutego br. nowym dyrektorem Programu 1 Polskiego Radia został Michał Mońko. Miesiąc wcześniej z tej funkcji zrezygnował Rafał Porzeziński.
Z kolei z czwartej na piątą lokatę spadła Trójka z wynikiem na poziomie 5,8 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 1,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.
Wysoki wzrost, wynoszący 1 pkt. proc., zanotowała stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 3,6 proc. Znaczący wzrost osiągnęło również Radio Plus - do góry o 0,5 pkt. proc. do 2,5 proc.
Na 17. miejscu uplasowała się nowa rozgłośnia Meloradio, która 4 września ub.r. zastąpiła Radio ZET Gold. Uśredniony udział tej stacji w okresie od stycznia do marca br. wyniósł 0,7 proc., czyli 0,3 pkt. proc. mniej względem ZET Gold z analogicznego okresu rok wcześniej.
Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.
Dołącz do dyskusji: Duże wzrosty słuchalności RMF FM i Eski w I kwartale. Trójka najbardziej w dół
Jakich byśmy nie użyli i użyli morskich i kanalizacyjnych,mądrych porównań statystycznych nie bardzo mi się chce wierzyć,amen.
Szkoda dobrych audycji, dobrych dziennikarzy, redaktorów. Kiedyś podobnie PiS zniszczył radio Bis. Ludzi, którzy odeszli często odzyskać już się nie będzie dało.
Czasami przydaje się przewietrzenie, ale nie w takim stylu. Może i było trochę jak na strychu pośród starości, ale mówi są tak samo pokryci kurzem.
Zetka wychamowała spadki i ma 0,3% wzrostu względem poprzedniej fali badań