"Ghost in the Shell" trafi na Netflixa
Netflix pracuje nad własną, animowaną wersją kultowej japońskiej mangi "Ghost in the Shell: SAC_2045". Premiera w 2020 roku.
Nad adaptacją pracują reżyser oryginalnej animowanej serii, Kenji Kamiyama oraz Shinji Aramaki (Appleseed). "Ghost in the Shell: SAC_2045" trafi na Netflixa w 2020 roku.
YES, A NEW GHOST IN THE SHELL ANIME IS COMING.
— NX (@NXOnNetflix) 8 grudnia 2018
Ghost in the Shell: SAC_2045 will be directed by Appleseed’s Shinji Aramaki and Ghost in the Shell: Stand Alone Complex’s Kenji Kamiyama. On @Netflix in 2020!
*desire to explore the true meaning of human consciousness intensifies* pic.twitter.com/MgKzX2KydQ
W produkcji zostanie wykorzystana nowoczesna technika zdjęć 3DCG, którą Appleseed określa "animacją kolejnej generacji".
"Ghost in the Shell" to japońska manga science-fiction, której autorem jest Masamune Shirow. Na podstawie tytułu nakręcono już kilka filmów, m.in. ze Scarlett Johansson.
Główną bohaterką "Ghost in the Shell" jest Motoko Kusanagi, która przewodniczy tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Jest zdolna do nadludzkich czynów dzięki temu, że w jej sztucznym ciele mieści się ludzki mózg.
Kilka tygodni temu przedstawiciele Netflixa zapowiedzieli zwiększenie o 2 mld dolarów budżetu na produkcję własnych filmów i programów oraz zakup licencji na treści pochodzące od partnerów.
W trzecim kwartale br. Netflix zanotował wzrost przychodów rok do roku o 34 proc. do 3,99 mld dolarów i 403 mln dolarów zysk netto. Na koniec września platforma miała 137 mln subskrybentów.
W Polsce w sierpniu br. przeglądarkowa wersja Netfliksa zanotowała 1,95 mln użytkowników i 25,82 mln odsłon, a jej aplikacja mobilna - 269,9 tys. użytkowników (dane za Gemius/PBI). Netflix nie podaje, ilu płacących klientów ma w poszczególnych krajach.
Dołącz do dyskusji: "Ghost in the Shell" trafi na Netflixa
Netflix tylko daje kasę i licencję, tak samo było z serialem z 2002, też wsparcie finansowe z zachodu, ale lepiej gadać coś o poprawności politycznej, nieźle wyżarło ludziom mózgi.