SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung pokazał składany telefon, premiera w 2019 roku. "Wizja nowej generacji smartfonów"

Podczas konferencji dla deweloperów koncern Samsung zaprezentował opracowany przez siebie elastyczny ekran o nazwie Infinity Flex przeznaczony do nowej generacji smartfonów. Urządzenie wykorzystujące to rozwiązanie jest zapowiadane na rynku w 2019 roku. Samsung planuje też wprowadzenie nowego interfejsu One UI oraz przewiduje ułatwienia dla deweloperów przygotowujących platformy z wykorzystaniem inteligentnego asystenta Bixby.

Konferencja Samsung Developer Conference 2018 odbywa się w dniach 7 – 8 listopada br. w San Francisco i jest przeznaczona dla partnerów tworzących rozwiązania w ekosystemie Samsunga.

Składany ekran Infinity Flex

Podczas konferencji Samsung zaprezentował oczekiwany od dawna nowy typ elastycznego wyświetlacza o nazwie Infinity Flex, który ma być wykorzystany w nowej generacji smartfonów planowanych przez koreański koncern.

W trakcie prezentacji Justin Denison, dyrektor generalny Samsung Electronics America pokazał prototyp smartfona, który można rozłożyć zmieniając urządzenie w tablet wyposażony w wyświetlacz o rozmiarach 7,3 cala. Denison zapewnił, że zastosowany w telefonie ekran Infinity Flex można nie tylko złożyć na pół (według zapowiedzi ma wytrzymać tysiące takich operacji), lecz także wyginać w razie potrzeby w różnych kierunkach.

 

- To nasza wizja nowej generacji smartfonów - powiedział Denison, general manager Samsung Electronics America. Menedżer wyjaśnił, że tworząc Infinity Flex inżynierowie musieli opracować nowy polimer zastępujący stosowane do tej pory warstwy ochronne ekranu zbudowane ze szkła.

Zaprezentowany prototyp smartfona po złożeniu oferuje jeszcze jeden, zewnętrzny ekran o wielkości 4 cali, z którego można korzystać tak samo jak w wypadku innych telefonów dostępnych obecnie na rynku.

Według nieoficjalnych informacji pierwszy smartfon Samsunga wykorzystujący Infinity Flex będzie nosił nazwę Winner i ma zostać wprowadzony na rynek na początku 2019 r. Jego cena może przekroczyć kwotę 1,8 tys. dol.

Interfejs One UI

Samsung zapowiedział także że wprowadza nowy, intuicyjny interfejs o nazwie One UI. Jego minimalistyczny design ma zapewniać, że najważniejsza treść znajduje się w dolnej połowie ekranu, co sprawia, że obsługiwanie go jedną ręką jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Został on przeprojektowany tak, aby zapewnić większą przejrzystość i zmniejszyć liczbę elementów rozpraszających uwagę.

Samsung zapewnia, że wyświetlacz Infinity Flex wraz z interfejsem One UI zapewnia nowe doświadczenie mobilne i daje użytkownikom możliwości, jakich nie daje im żaden inny telefon. Użytkownicy będą czerpać teraz podwójne korzyści: kompaktowy smartfon, który rozkłada się, ukazując większy, wygodniejszy ekran sprzyjający multitaskingowi i jeszcze bardziej ułatwiający przeglądanie treści.

Według producenta aplikacje płynnie dostosowują się do wyświetlacza, gdy urządzenie jest rozkładane. Ponadto użytkownicy mogą surfować po internecie, oglądać treści, być w kontakcie ze znajomymi i wykonywać wiele zadań, korzystając jednocześnie z trzech aktywnych aplikacji na większym ekranie.

Bixby z nowymi możliwościami

Podczas konferencji Samsung podkreślił, że stworzony przez niego asystent Bixby ewoluuje z roli inteligentnego interfejsu głosowego w skalowalną platformę sztucznej inteligencji.

Aby ułatwić programistom i partnerom skalowanie usług obsługiwanych przez Bixby, Samsung wprowadza Bixby Developer Studio. Jest to zbiór narzędzi umożliwiający intuicyjną implementację sztucznej inteligencji w większej liczbie usług i urządzeń.

Programiści będą mogli łatwo opracowywać Bixby Capsules (funkcje lub usługi stworzone dla Bixby) i sprawiać, by były łatwo dostępne dla użytkowników na Bixby Marketplace. Platforma Bixby umożliwi łatwe dostosowanie „kapsuł” – od telefonów komórkowych i telewizorów po urządzenia domowe i inne produkty w całym ekosystemie Samsung.

W ramach skalowania usług Bixby firma Samsung zamierza w nadchodzących miesiącach wprowadzić pięć nowych języków: brytyjski angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański.

Connected living dla każdego

W trakcie wydarzenia w San Francisco Samsung zaznaczył, że realizowana przez niego wizja connected living koncentruje się wokół otwartego ekosystemu Internetu Rzeczy, który w ramach jednej platformy obsługuje coraz większą liczbę podłączonych urządzeń.

Dostępna na ponad 200 rynkach na całym świecie platforma SmartThings umożliwia łączność na bazie jednej aplikacji, dzięki której IoT nie ogranicza się już tylko do inteligentnego domu, ale obejmuje również samochód, biuro i wszystko, co znajduje się pomiędzy nimi.

Programiści mogą szybciej i łatwiej łączyć urządzenia i usługi z platformą SmartThings za pomocą nowego zestawu narzędzi w przeprojektowanym środowisku programistycznym SmartThings Developer Workspace. Te udoskonalone narzędzia to m.in. SmartThings Cloud Connector, SmartThings Device Kit i SmartThings Hub Connector. Programiści mogą teraz w prosty sposób integrować z platformą urządzenia Zigbee i Z-Wave.

Dodatkowo ulepszony program certyfikacji Works with SmartThings (WWST) ma zapewniać programistom bezpośredni dostęp do ekspertów i zasobów SmartThings. WWST to gwarancja, że urządzenia i usługi są optymalnie dostosowane do platformy, a użytkownicy mogą cieszyć się najlepszą możliwą jakością.

 

 

Dołącz do dyskusji: Samsung pokazał składany telefon, premiera w 2019 roku. "Wizja nowej generacji smartfonów"

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Gwóźdź do trumny mamy nowy - to telefon tabletowy!
odpowiedź
User
walter
Jako tablet wygląda spoko, ale jako telefon....jak urządzenie z poprzedniej epoki, cegła z grubymi ramkami. Czekam na finalny produkt
odpowiedź
User
ja
Kurcze, proporcje ekranu po rozłożeniu nie napawają optymizmem. WWW czy PDF poczyta się łatwiej, ale filmu się nie obejrzy bez obcinania kadru albo czarnych pasów nad i pod 😕
Optimum byłaby możliwość rozkładania na dwa sposoby - albo wzdłuż długiej krawędzi - 4:3 - do czytania, albo wzdłuż krótkiej - 21:9 - do filmów 😇
odpowiedź