SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” najczęściej cytowana, sportowefakty.pl liderem w internecie

W sierpniu, podobnie jak w poprzednich miesiącach, polskie media najczęściej powoływały się na informacje „Rzeczpospolitej”. Natomiast wśród serwisów internetowych najczęściej cytowane były sportowefakty.pl.

W sierpniu z „Rzeczpospolitej” inne polskie media przywoływały głównie informacje dotyczące polskiej polityki oraz sondaży i rankingów – wynika z zestawienia opracowywanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Często cytowane były przede wszystkim dane z corocznego rankingu samorządów zamieszczonego przez ten dziennik.

Ogółem na „Rzeczpospolitą” powoływano się ponad tysiąc razy, czyli nieco rzadziej niż w lipcu (więcej na ten temat). Jednocześnie sierpień to dwunasty z kolei miesiąc, w którym dziennik prowadzi w rankingu opiniotwórczości.



W powołaniach na informacje z „Gazety Wyborczej”, podobnie jak w poprzednim miesiącu, dominowała tematyka sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim. Natomiast „Dziennik Gazeta Prawna” najczęściej był cytowany w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem. Wśród tygodników i dwutygodników na pierwsze miejsce awansowała „Polityka”, a wśród miesięczników pozycję lidera utrzymał „Forbes”.



 


,br>

 

Spośród kanałów telewizyjnych najczęściej cytowano – tak jak w poprzednich miesiącach – TVN24.

Radio ZET w sierpniu nie tylko po raz pierwszy od roku nie znalazło się w czołowej piętnastce najczęściej cytowanych mediów, lecz również wypadło z czołówki najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych.

Wśród serwisów internetowych dominujące od dawna portale tvn24.pl i onet.pl zostały zdetronizowane przez sportowefakty.pl, które już we wcześniejszych miesiącach zajmowały coraz wyższe miejsca w zestawieniu. Inne media przytaczały z tego serwisu zarówno newsy, jak i fragmenty wywiadów. Ponad 20 razy cytowane były wirtualnemedia.pl.

W sierpniu polskie media najczęściej cytowały się w kontekście krajowej polityki. Na tym tle przytaczane były informacje dotyczące sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim oraz nowych wątków w śledztwie w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.


Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 5604 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 – 31 sierpnia 2010 r.
Analiza obejmuje całą prasę (ponad 900 tytułów gazet i czasopism) oraz stacje telewizyjne (TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Turbo, Polsat, TV4, TV Biznes, TVN CNBC Biznes) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1,  PR3, Radio PiN, RMF FM, Radio ZET, TOK FM, Radio Euro, Radio Maryja, RDC).

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” najczęściej cytowana, sportowefakty.pl liderem w internecie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WG
radia Zet w ogóle nie ma w zestawieniu? (jest radio Podlasie)
odpowiedź
User
do wg
Czytam tekst ze zrozumieniem. NAPISANE jest że nie ma radia Zet w zestawieniu.
odpowiedź
User
x-men
sportowefakty.pl to bardzo fajny serwis
odpowiedź