SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Revolut oficjalnie wprowadza w Polsce obsługę Apple Pay

Revolut wprowadził oficjalnie dla wszystkich użytkowników w Polsce możliwość korzystania z płatności za pomocą platformy Apple Pay. Dzięki temu osoby korzystające z Revoluta mogą opłacać transakcje za pomocą iPhone’ów i innych urządzeń produkowanych przez Apple.

Revolut powstał w lipcu 2015 r. i wprowadził na rynek aplikację służącą do nowoczesnego zarządzania finansami, dokonywania przelewów i zakupów, także za pomocą karty płatniczej. Użytkownicy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut, bezprowizyjnie płacić nim za granicą, wymieniać i przechowywać środki na koncie lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

W Polsce Revolut funkcjonuje od marca 2018 r. Według najnowszych danych liczba użytkowników platformy w naszym kraju przekroczyła 440 tys.

Na przełomie maja i czerwca br. pojawiły się informacje o tym że Revolut wprowadził do swojej oferty możliwość połączenia jego konta z platformą Apple Pay. Okazało się jednak wówczas, że z nowej opcji mogą w Polsce skorzystać jedynie niektórzy użytkownicy.

Teraz Revolut poinformował, że wprowadził obsługę Apple oficjalnie w Polsce, Czechach, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz na Islandii.

Dzięki usłudze Apple Pay dostępnej na urządzeniach iPhone, Apple Watch, iPad i Mac, użytkownicy Revolut będą mogli dokonywać zakupów w sklepach, aplikacjach i na stronach internetowych.

Użytkownicy mogą dodawać kartę Revolut do Apple Pay poprzez aplikację Revolut lub aplikację Wallet. Ponadto osoby nie posiadające karty fizycznej mogą dodać do Apple Wallet kartę wirtualną za pomocą kilku kliknięć w aplikacji Revolut i zacząć płacić bez konieczności czekania na dostawę karty fizycznej. Według zapowiedzi to rozwiązanie umożliwi klientom rejestrację i możliwość płacenia Apple Pay w ciągu kilku minut.  

Zgodnie z zapowiedzią gdy użytkownik korzysta z karty Revolut i Apple Pay, dane karty nie są przechowywane ani w urządzeniu, ani na serwerach Apple. Przypisywany jest im natomiast unikalny numer konta urządzenia (Device Account Number), następnie szyfrowany i przechowywany w bezpiecznym czipie (Secure Element) w urządzeniu. Z kolei każda transakcja jest autoryzowana z pomocą jednorazowego, unikalnego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa.

Dołącz do dyskusji: Revolut oficjalnie wprowadza w Polsce obsługę Apple Pay

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl