„Polska wybiera” - nowy program Polsat News na okres wyborczy. Prowadzi Bogdan Rymanowski
W sobotę 6 kwietnia br. w paśmie przedpołudniowym Polsat News zadebiutuje program „Polska wybiera” z udziałem polityków i kandydatów w wyborach. Prowadzącym będzie Bogdan Rymanowski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Polsat News wprowadza do ramówki cotygodniowy program na żywo „Polska wybiera” ze względu na trwający ciąg wyborczy: w maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią - wybory parlamentarne, a w 2020 roku Polacy wybiorą prezydenta.
Co tydzień w studiu Polsat News pojawią się politycy ze wszystkich ugrupowań i komitetów wystawiających kandydatów w wyborach. Goście Bogdana Rymanowskiego będą dyskutować m.in. o sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i Europie oraz o propozycjach programowych.
Tytuł nowego programu Rymanowskiego „Polska wybiera” jest taki sam jak nazwa pasma wyborczego, które w dniu wyborów transmitują wspólnie Polsat News, Polsat News 2 i Telewizji Polsat. Prowadzi je Dorota Gawryluk, a podczas ostatnich wyborów samorządowych dołączył do niej Bogdan Rymanowski.
Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, „Polska wybiera” ma być stałym elementem niedzielnej ramówki Polsat News. Premierę zaplanowano na 6 kwietnia br. o godz. 10.00.
- Ten rok, ale również następny są niezwykle ważne w polskiej polityce. Na przestrzeni niewiele ponad roku Polacy aż trzy razy pójdą do urn by wybrać swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim, w polskim Sejmie i Senacie, a także Głowę Państwa. Ale to ostatnie dopiero w 2020 roku. Pierwsze będą "eurowybory". Jakie propozycje mają komitety wyborcze, co z Unią Europejską po prawdopodobnym Brexicie? „Polska Wybiera - Eurowybory 2019" to miejsce w którym nie zabraknie gorących debat, dzięki którym widzowie dowiedzą się więcej o programach wyborczych największych komitetów, a to może być pomocne w podjęciu decyzji 26 maja - łumaczy Bogdan Rymanowski.
Bogdan Rymanowski przeszedł do Telewizji Polsat z TVN24 jesienią ub.r., pracę w Polsat News rozpoczął od października. Objął stanowisko szefa wydawców w pionie publicystyki i informacji Telewizji Polsat, którym zarządza Dorota Gawryluk. Ponadto Rymanowski jest jedną z twarzy głównego wydania „Wydarzeń” o godz. 18.50 oraz programu „Wydarzenia i opinie”, który nadawany jest tuż po zakończeniu serwisu.
Z naszych informacji wynika, że Bogdan Rymanowski będzie nadal prowadził „Wydarzenia” oraz „Wydarzenia i opinie”.
Kariera Bogdana Rymanowskiego
W Grupie TVN Bogdan Rymanowski pracował 17 lat, w ostatnich latach prowadził w TVN24 cykl wywiadów „Jeden na jeden” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 7:30) oraz niedzielny program przedpołudniowy „Kawa na ławę” (do 2010 roku pokazywany także w TVN).
Z Grupą TVN dziennikarz był związany nieprzerwanie od 2002 roku. We wrześniu 2003 roku zaczął prowadzić weekendowe „Fakty”, a od stycznia 2004 do marca 2006 roku był też gospodarzem programu w dni powszednie.
Ponadto prowadził magazyny publicystyczne w TVN24: w latach 2001–2010 - „24 godziny”, a w latach 2010-2012 - „Rozmowę Rymanowskiego”.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakty-po-faktach-gosc-wiadomosci-wydarzenia-i-opinie-dane ##
Wcześniej, w latach 1997-2001, prowadził w TVN „Fakty w południe” i niektóre wydania „Kropki nad i”. W 2001 roku był szefem i gospodarzem „Wydarzeń” w Telewizji Puls.
W latach 1990-1997 Rymanowski pracował w RMF FM, a w latach 1994-1996 współpracował z Telewizją Polską (prowadził „Puls dnia”). Napisał cztery książki faktograficzne: „Towarzystwo Lwa Rywina” (wspólnie z Pawłem Siennickim), „Ubek. Wina i skrucha”, „Zamach na prawdę” oraz „Gracze”.
Bogdan Rymanowski urodził się 17 października 1967 roku w Krakowie, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 80. działał w Federacji Młodzieży Walczącej. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 1990 roku w Radiu Kraków, gdzie był reporterem.
Dołącz do dyskusji: „Polska wybiera” - nowy program Polsat News na okres wyborczy. Prowadzi Bogdan Rymanowski
Art. 13 Konstytucji: Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji ... których program lub działalność ... utajnienie struktur lub członkostwa.