SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serwis Ofeminin z akcją „Ciałolubność”, cykl podcastów i landing page o problemie akceptacji ciała

Portal Ofeminin (Ringier Axel Springer Polska) rozpoczął akcję "Ciałolubność". Ma ona na celu promowanie akceptacji własnego ciała oraz życia w zgodzie z samym sobą. W ramach kampanii przygotowano specjalną sesję zdjęciową oraz cykl podcastów.

W akcji „Ciałolubność” będą poruszone cztery tematy dotyczące wyglądu: trądzik i problemy z cerą, blizny, depilacja oraz zmiana wagi. Bohaterkami będą kobiety, które wzięły udział w specjalnej sesji zdjęciowej, mającej na celu pokazanie ich walki z myśleniem o własnym ciele. Kampania ma uświadomić, że problemy cielesne mają swoje źródło w psychice i sposobie myślenia o sobie.

Martyna Wyrzykowska, redaktor naczelna Ofeminin uważa, że projekt „jest prezentem od dziewczyn dla dziewczyn".

- Zapewnieniem „jesteśmy tutaj, słyszymy was, mamy podobnie”. Ale to także inicjatywa ważna dla mnie osobiście. Pokazujemy, że nasze „niedoskonałości” mogą przejąć władzę nad każdą dziedziną życia, zdominować i pogorszyć jego jakość. Ale także, że razem jesteśmy mądrzejsze, piękniejsze i silniejsze - to, jak wiele wsparcia dostały i okazały bohaterki naszych materiałów od innych kobiet, daje ogromną moc - uważa wicenaczelna serwisu.

Autorką zdjęć jest Kaja Gołuchowska, dodatkowo opracowała je ilustratorka Iza Kacprzak.

Seria podcastów "Czego pragną dziewczyny?"

W ramach kampanii powstała specjalna strona internetowa: ofeminin.pl/cialolubnosc-landing-page na której znajdują się treści w duchu „body positivity” m.in. historia o dziewczynie, która z powodu problemów z trądzikiem chciała popełnić samobójstwo czy artykuł o kulcie piękna przekazywanego z matki na córki.

Ponadto w przygotowaniu jest także cykl podcastów „Czego pragną dziewczyny?”. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień, we wtorki. W pierwszym podcaście redaktor naczelna Ofeminin Martyna Wyrzykowska rozmawia z Magdaleną Ignatowicz, menedżer ds. rozwoju Ofeminin i Kają Gołuchowską, autorka zdjęć w ramach akcji „Ciałolubnosć” ( do odsłuchania pod adresem: audio.onet.pl/podcast/show/czegopragnadziewczyny). Kolejną rozmówczynią będzie Karolina Kulesza, która prowadzi psychoterapię ciałem oraz Karolina Reszkowska, dziennikarka Ofeminin, która wzięła udział w tej terapii.

Wszystkie odcinki będzie można znaleźć na stronie audio.onet.pl lub w Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Według danych Gemius/PBI w sierpniu br. portal Ofeminin miał 9,25 mln odsłon i 2,96 mln realnych użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Serwis Ofeminin z akcją „Ciałolubność”, cykl podcastów i landing page o problemie akceptacji ciała

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl