Muzyka zajmuje połowę czasu antenowego w Polskim Radiu
269 mln zł wyniosły koszty działalności Polskiego Radia w 2009 r.; z abonamentu spółka otrzymała ponad 172 mln zł.
W Polskim Radiu abonament stanowił niecałe 70 proc. całości przychodów spółki. Pozostałe to: przychody z reklamy i sponsoringu, sprzedaży usług, dotacje.
Z zestawienia przedstawionego przez Polskie Radio wynika, że ogółem w pięciu programach (Program I, II, III, IV oraz Polskie Radio dla Zagranicy) najwięcej czasu antenowego zajęła muzyka - 46,1 proc., na drugim miejscu znalazła się informacja - 17 proc., dalej audycje publicystyczne - 16,1 proc..
Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński podkreślił, że kierowana przez niego spółka zakończyła 2009 rok ze stratą, a prognozy na kolejny rok nie są najlepsze. Hasiński przypomina przy tym, że "jeszcze pięć lat temu Polskie Radio otrzymywało z abonamentu o ponad 30 milionów rocznie więcej", a dodatkowo kryzys w 2009 roku odbił się na przychodach reklamowych, które spadły o blisko 30 procent.
Dane zawarto w sprawozdaniu z wykorzystania abonamentu rtv, które zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji zarząd Polskie Radia przedstawia corocznie do 15 marca Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.
Dołącz do dyskusji: Muzyka zajmuje połowę czasu antenowego w Polskim Radiu