SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Oleszczyk, Dawid Wildstein i Piotr Pałka wicedyrektorami TVP1

Zarząd Telewizji Polskiej zatwierdził trzech nowych zastępców dyrektora TVP1. Są to Michał Oleszczyk, Dawid Wildstein i Piotr Pałka.

Mateusz Matyszkowicz, fot. tvp Mateusz Matyszkowicz, fot. tvp

Michał Oleszczyk został wicedyrektorem TVP1 ds. repertuaru filmowego i zajmie się m.in. doborem oferty filmowej i serialowej Jedynki. Oleszczyk jest krytykiem filmowym, który w latach 2014-2016 był dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Dawid Wildstein jest zastępcą dyrektora TVP1 ds. publicystyki. Poprzednio był kierownikiem redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Piotr Pałka objął funkcję zastępcy dyrektora TVP1 ds. audycji rozrywkowych i artystycznych, obejmując stanowisko, które w czerwcu zwolnił poprzedni wicedyrektor Jedynki Jarosław Burdek. Pałka jest redaktorem naczelnym portalu Rebelya.pl, a od kwietnia współprowadzi „Cztery strony” w TVP Info.

Dyrektorem Jedynki oraz TVP Kultura pozostaje Mateusz Matyszkowicz. Docelowo ma on zostać dyrektorem całego pionu programowego.

Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl, propozycje personalne na stanowiska wicedyrektorów Jedynki trafiły na biurko prezesa Jacka Kurskiego już kilka tygodni temu.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I półroczu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 10,14 proc.

Dołącz do dyskusji: Michał Oleszczyk, Dawid Wildstein i Piotr Pałka wicedyrektorami TVP1

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Medialny
Dawidowi proponuje programy publicystyczne "Nie da się ukryć manipulacji" Muchy, "Propaganda jak za Gierka" Bronisława Wildsteina i cykliczne wywiady z min. Glińskim"To jest cyrk". No i program autorski dla Dawida Wildsteina "Kiedyś chciałbym być dziennikarzem"
0 0
odpowiedź
User
PROWIZJANT
A stary PRowiec a teraz chwilowo dziennikarz ŁĘSKI nie zostanie awansowany? Po LIŚCIE PREMII KURSKIEGO wydawał się dyrektorem murowanym.
0 0
odpowiedź
User
D
To jest po prostu przykre dla całego warszawskiego środowiska dziennikarskiego. Kto odszedł z tej branży lub został z niej usunięty dawno temu - niech się cieszy, że dziś nie pracuje w jakimś TVN czy TVP i nie musi patrzeć ,jak kolejne przypadkowe osoby w upolitycznionej publicznej telewizji osiągają "sukcesy" (bardzo gruby cudzysłów) często bez większego powiązania z ich dokonaniami zawodowymi (mówiąc językiem dyplomacji).
Ludzie z zewnątrz myślą: ot, kolejne zmiany kadrowe.
Jednak nawet najmłodsi dziennikarze telewizyjni wiedzą, jaka katastrofa pod kątem kompetencji, doświadczenia czy zwykłej przyzwoitości zawodowej, dzieje się w telewizji publicznej.
Do jakiej organizacji mediów publicznych się ten kraj doprowadził? Praktycznie każdy może dziś zostać prezesem TVP czy dyrektorem w tej "korporacji" - cała TVP stała się totalnym łupem partyjnym. I nie chodzi tylko o PiS. Jak patrzę na toczące pianę Gwiazdy Dziennikarstwa Polskiego które chwilowo odsunięte od wielotysięcznych comiesięcznych kontraktów walczą z Pisem a myślą tylko o dorwaniu się do TVP za kilka lat na nowo - byle tylko dostać program publicystyczny i wyciągać za niego grubo ponad 150 tys. miesięcznie - to aż się na wymioty zbiera.
Jedyne co można zrobić z TVP i PR to je całkowicie zaorać, sprzedać, zlikwidować.
Każdy kto sądzi inaczej ten bredzi albo chce się dorwać do ciepłych etatów.
Czy telewizja publiczna jest potrzebna a płacenie na nią musi być obowiązkowe?
A niby dlaczego?
Skoro mamy TV i radio, żądam powstania prasy publicznej!
Będą to rządowo nadzorowane gazety, opłacane z obowiązkowego dla wszystkich abonamentu i reklam.
Idźmy dalej - ściągajmy abonament na publiczne portale internetowe. Świat się zmienia, rozwija się internet, czemu jeszcze nie mamy obowiązku finansowania portali publicznych, które z misją - w odróżnieniu od fake newsów - będą nas zaspokajały obiektywną informacją!
0 0
odpowiedź