SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HBO Go zmienia regulamin okresu próbnego by bronić się przed oszustwami

Serwis HBO Go zmodyfikował swój regulamin usług w zakresie korzystania z darmowego okresu próbnego na platformie. Według HBO zmiany mają za zadanie zapobiec próbom nadużyć pozwalającym użytkownikom na korzystanie z platformy przez dłuższy czas bez płacenia subskrypcji.

Od końca marca br. internetowy serwis HBO Go jest w Polsce dostępny dla wszystkich użytkowników i do korzystania z niego nie jest obecnie wymagana, tak jak wcześniej, umowa z operatorem telekomunikacyjnym lub kablowym. Według sondaży z nowej oferty HBO może u nas skorzystać nawet milion użytkowników, a rynek nie ukrywa że HBO Go bez ograniczeń to poważna zmiana w polskim segmencie VoD.

Miesięczna subskrypcja HBO Go bez umowy z zewnętrznym operatorem kosztuje 29,90 zł miesięcznie. Serwis proponuje jednak użytkownikom miesięczny okres próbny nie wymagający żadnych opłat z wyjątkiem zdeponowania na koncie kwoty 1 zł oddawanej użytkownikowi po zakończeniu darmowej promocji.

Kilka dni temu HBO rozesłał do użytkowników HBO Go e-maile zapowiadające zmiany w regulaminie usługi wyjaśniając wprost, że dotyczą one nadużyć w korzystaniu z okresu próbnego i zaczną obowiązywać od 20 maja br.

To samo potwierdza w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Agnieszka Niburska, szefowa PR HBO Polska. - Wprowadziliśmy zmiany, żeby doprecyzować istniejące już zapisy dotyczące warunków korzystania w zakresie nadużyć okresu próbnego - podkreśla Agnieszka Niburska wyjaśniając, że modyfikacje dotyczą trzech punktów regulaminu HBO Go.

W punkcie 2.5 zaznaczono: „Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na postawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru indentyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy.

Z kolei w punkcie 12.4 operator usługi potwierdza, że rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym może nastąpić m.in. w wypadku nadużycia okresu próbnego czy też próby wykorzystania okresu próbnego więcej niż raz w ciągu 12 miesięcy.

Nowe zapisy w regulaminie są spowodowane chęcią ograniczenia przez HBO coraz częstszego procederu kupowania przez użytkowników praw do korzystania z darmowego okresu próbnego.

Jak podaje firma SW Research popularny wśród internautów staje się proceder zakładania wielu darmowych próbnych kont, m.in. z użyciem wirtualnych kart płatniczych. Dane dostępowe do tych kont są następnie oferowane odpłatnie po cenach o wiele niższych niż miesięczna subskrypcja w konkretnym serwisie VoD. Dzięki temu użytkownik przez wiele miesięcy może za darmo korzystać z konkretnej platformy nie płacąc za to jej operatorowi.

Zgodnie z analizami SW Research w wypadku polskiego Netflixa liczba pirackich kont łamiących regulamin serwisu może sięgać 10 proc. ich ogólnej liczby, czyli ok. 50 tys. Firma zaznacza jednak, że ta sama tendencja, choć w nieco mniejszym stopniu dotyczy także innych platform subskrypcyjnych, takich jak Spotify, Tidal, Showmax czy HBO Go. Właśnie z tego powodu HBO podjęło decyzje związane ze zmianą skonstruowanego wcześniej regulaminu usługi.

Dołącz do dyskusji: HBO Go zmienia regulamin okresu próbnego by bronić się przed oszustwami

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzesiek
Można zbanować Revolut, inne podobne wirtualne naciągane sposoby płatności. Udział tych, którzy będą chcieli finalnie płacić za HBO na tym nie ucierpi.
odpowiedź
User
kp
I bardzo słuszna decyzja HBO. A oferta HBO też ostatnio się poprawiła i jest lepsza od np Canal Plus /choćby świetna Wataha w HBO i wydumany, niedobry Kruk w C+/
odpowiedź
User
aZaliż
Myślę, że firma mogła celowo zostawić taką furtkę w regulaminie, licząc po cichu na nowych, stałych abonentów płacących pełny abonament. ale przerażona skalą jej wykorzystywania, z hukiem ją zamyka.
Przy okazji zyskując kilka darmowych publikacji w mediach branżowych.
odpowiedź