"Gazeta Samorządu i Administracji" zmieniła oblicze
Od 1 września 2003 r. dwutygodnik "Gazeta Samorządu i Administracji" (Grupa Wydawnicza INFOR) zyskał nowe oblicze. Obecny format zbliżony jest do A4 (poprzednio do A3), zmianom poddano układ działów i zawartość merytoryczną czasopisma.
Pojawiły się dwa nowe działy - Rozwiązania problemów radnych i Rozwiązania problemów Czytelników. Nową formą poradnictwa są materiały zamieszczane w rubryce Jak to robią inni. Nowością są też pojawiające się zamiennie działy - Temat numeru oraz Raport "GSiA". Pierwszy Temat numeru poświęcony był ekoedukacji, zaś Raport "GSiA" dotyczy Miejskich Kart Turystycznych.
Czytelnicy pisma mogą skorzystać także z nowej formy pomocy jaką jest Pogotowie prawne. Redakcja stworzyła możliwość kontaktowania się z autorami wybranych tematów.
Rozbudowie uległ także stały dodatek poświęcony integracji z Unią Europejską pt. "Polska i Unia". Na witrynie o nowym adresie www.gsia.infor.pl pojawił się ranking tematów, goście mają także możliwość zadawania pytań i proponowania tematów. Jeszcze we wrześniu ruszy bezpłatny newsletter "Gazety Samorządu i Administracji".
Głównymi odbiorcami "Gazety Samorządu i Administracji" są kierownicy i pracownicy urzędów gminnych, powiatowych i marszałkowskich, radni, pracownicy jednostek podległych i współpracujących z samorządem oraz podmioty gospodarcze świadczące usługi na rzecz samorządu. Udział prenumeraty w sprzedaży tego dwutygodnika to aż 90 procent.
- Chcemy, by nasze pismo stało się czytelniejsze i bardziej przyjazne dla Czytelników. W ciągu kilku dni od ukazania się numeru ze zmianami odebraliśmy wiele telefonów z gratulacjami - mówi Agnieszka Świątek-Druś, redaktor naczelna "Gazety Samorządu i Administracji".
Dołącz do dyskusji: "Gazeta Samorządu i Administracji" zmieniła oblicze