Ewa Redel-Bydłowska po 24 latach pracy odchodzi z Edipresse Polska
Ewa Redel-Bydłowska zrezygnowała z funkcji członka zarządu Edipresse Polska i jej spółek zależnych. Z firmą pożegna się w maju br., po 24 latach pracy w niej.
- To przemyślany krok, od pewnego czasu rozważałam różne kierunki rozwoju mojej kariery zawodowej i ostatecznie podjęłam decyzję na początku roku 2017 - mówi Ewa Redel-Bydłowska. W Edipresse przez blisko 24 lata przeszłam zarówno okres dynamicznego rozwoju i wzrostu rynkowego; etap konsolidacji i strategicznych akwizycji, jak też ostatnie lata intensywnych zmian - procesu digitalizacji i dywersyfikacji biznesu. Teraz myślę o dalszym rozwoju, być może również w zupełnie nowych obszarach, a żeby mieć na to czas, musiałam pewien etap definitywnie zamknąć - emocjonalnie z żalem, a racjonalnie z perspektywami na długofalową przyszłość - dodaje.
Ewa Redel-Bydłowska była członkiem zarządu Edipresse Polska oraz jej spółek zależnych, m.in. Lincoln i P&P. Odpowiadała za dystrybucję, zakup papieru, marketing mobilny i nadzór nad częścią spółek zależnych. Do końca kwietnia swoje obowiązki przekaże dyrektor generalnej Alicja Modzelewska-Warec. Od maja do grudnia br. nadal będzie związana umową z Edipresse, ale już bez obowiązku świadczenia pracy.
Pracę w firmie Redel-Bydłowska zaczęła w 1994 roku. Początkowo była asystentką ds. marketingu, potem menedżerem dystrybucji, dyrektorem sprzedaży i pełniła obowiązki dyrektora zarządzającego. W 1998 roku dołączyła do zarządu firmy, a w latach 2002-2009 pełniła funkcję wiceprezesa.
- Przez ponad 20 lat pracy Ewa wniosła wiele w bardzo dynamiczny rozwój Edipresse Polska i spółek zależnych. Cieszę się, że wspólnie miałyśmy szansę pracować nad strategią rozwoju i dywersyfikacji działań Edipresse Polska, za co chciałabym jej serdecznie podziękować - komentuje Alicja Modzelewska-Warec.
Po rezygnacji Ewy Redel-Bydłowska w zarządzie Edipresse Polska pozostały Alicja Modzelewska-Warec i Izabela Bochenek-Strauss.
Edipresse Polska wydaje 24 magazyny (z segmentów: people, luksusowego, poradnikowego, o zdrowiu i dla rodziców) oraz kilka związanych z nimi serwisów internetowych (na czele z Polki.pl), a także książki (głównie biografie i poradniki). Według ZKDP w 2016 roku łączna sprzedaż ogółem magazynów Edipresse wyniosła 26,41 mln egz., o 18,8 proc. mniej niż rok wcześniej.
Dołącz do dyskusji: Ewa Redel-Bydłowska po 24 latach pracy odchodzi z Edipresse Polska