Cięcia w Roxy FM - mniej autorskich audycji, odchodzi część prezenterów
Od początku 2013 roku z ramówki radia Roxy FM (Agora) zniknie część autorskich audycji, a ich autorzy rozstają się ze stacją. - Zmiany te podyktowane są strategią programową oraz redukcją kosztów - mówi Wirtualnemedia.pl Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Roxy FM.
Od stycznia na antenie rozgłośni nie będzie już takich audycji jak „Instytut Prosto” Wojtka Sokoła i Jakuba Żulczyka, „Wysypisko” Vienia i Tomka Lipińskiego oraz „Piątek w Sidney” Sidneya Polaka, a ich autorzy rozstają się ze stacją. Z Roxy FM odchodzi też Gabi Drzewiecka, prowadząca pasmo „Roxy Weekend” i kilku innych DJ-ów. Z anteny znika również poranna audycja „Przedskoczek” oraz programy „Dwa Neurony i Trzy Jądra” Piotra Kędzierskiego i Michała Migały i „Trójmiasto Nocą” Tymona Tymańskiego, ale ich autorzy pozostają w stacji i nadal tworzyć będą poranne pasmo „Ranne Kakao”.
W dni powszednie poza „Rannym Kakao” w ramówce Roxy FM pozostaną dzienne i wieczorne pasma prowadzone przez Monikę Piasecką, Agnieszkę Sielańczyyk i Maxa Cegielskiego, a po 20.00 emitowana będzie audycja Adama Nowackiego. Wieczorami tak jak dotąd nadawane będą autorskie audycje znanych muzyków: w poniedziałek "Tranzytem do niebytu" Kasi Nosowskiej i Pawła Krawczyka, we wtorek - "Grabaż wieczorową porą" Krzysztofa Grabaża Grabowskiego, w środę - "Miastosfera" Noviki i Mr. Lexa, a w czwartek - "Radio Maria" Marii Peszek. W piątki usłyszeć będzie można przeniesione z soboty „Towary kolonialne" Mariki, a w soboty przeniesiony z poniedziałku i dłuższy o godzinę "Tramwaj z Pragi" Pablopavo.
>>> Roxy FM po protestach wraca do muzyki alternatywnej
- Pojawią się też nowe programy weekendowe - "Leksykon buntowników" (emisja w niedziele o 18.00) - przygotowywane przez Maxa Cegielskiego reportaże o wielkich postaciach kontrkultury (muzykach, pisarzach, poetach, myślicielach i artystach) oraz niedziele poświęcone współczesnym gwiazdom muzyki alternatywnej - informuje portal Wirtualnemedia.pl Lizut. Weekendową ramówkę wypełnią w większym stopniu bloki muzyczne.
Z danych z badania Radio Track wynika, że słuchalność radia Roxy FM w okresie od września do listopada br. wyniosła 0,3 proc. - tyle samo, ile rok wcześniej (więcej na ten temat).
Przypomnijmy, że w Agorze, właścicielu Roxy FM, od września trwają zwolnienia grupowe, które potrwają do końca stycznia i obejmą 250 osób z 2,4 tys. zatrudnionych w firmie na etacie. Dotąd zwalniano pracowników m.in. w warszawskiej i regionalnych redakcjach „Gazety Wyborczej” oraz pionie internetowym (więcej na ten temat), a także w redakcji czasopism, w związku z likwidacją miesięcznika „Happy” (dowiedz się więcej). Spółka od lipca do września na świadczenia dla zwalnianych pracowników wydała 9,2 mln zł (więcej o tym).
Dołącz do dyskusji: Cięcia w Roxy FM - mniej autorskich audycji, odchodzi część prezenterów